23.5 C
Chicago
niedziela, 16 czerwca, 2024

Etiopia: Świadkowie o katastrofie samolotu. „Za maszyną ciągnął się dym i wydawała dziwny dźwięk”. Polski dyplomata wśród ofiar

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Świadkowie twierdzą, że za samolotem Ethiopian Airlines, który rozbił się wczoraj, ciągnął się dym, a maszyna wydawała „dziwny dźwięk” zanim spadła na ziemię. Samolot rozbił się wczoraj w drodze z Addis Abeby do stolicy Kenii, Nairobi. Na pokładzie było 157 osób, w tym dwóch Polaków. Nikt nie przeżył katastrofy.

Jeden ze świadków powiedział agencji Reutera, że widział przedmioty, które odrywały się od nabierającego wysokości samolotu.

Wcześniej śledczy odnaleźli obie czarne skrzynki boeinga 737. „Odzyskano cyfrowy rejestrator danych lotu i rejestrator dźwięku, który był zamontowany w kabinie” – poinformowały na Twitterze linie lotnicze. Etiopskie, ale też chińskie oraz indonezyjskie linie lotnicze wstrzymały loty wszystkich boeingów 737.

Boeing poinformował w oświadczeniu, że śledztwo w sprawie katastrofy znajduje się na wczesnym etapie. Amerykanie nie będą wydawać zarządzeń dla operatorów boeinga 737 Max na podstawie informacji, które posiadają do tej pory. Rzecznik boeinga napisał, że amerykańskie przedsiębiorstwo „ściśle współpracuje z zespołem śledczym i organami regulacyjnymi” oraz podejmuje „wszelkie działania, aby wyjaśnić wypadek”.

Samolot etiopskiej linii lotniczej zniknął wczoraj z radarów po sześciu minutach od startu z międzynarodowego lotniska Bole w Addis Abebie, na wysokości miejscowości Bishoftu.
Kondolencje rodzinom ofiar przekazali prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki.

 

***

 

Śledczy odnaleźli obie czarne skrzynki boeinga 737 etiopskich linii lotniczych. Maszyna rozbiła się wczoraj w drodze z Addis Abeby do stolicy Kenii, Nairobi. Na pokładzie było 157 osób, w tym dwóch Polaków. Nikt nie przeżył katastrofy.

„Odzyskano cyfrowy rejestrator danych lotu i rejestrator dźwięku, który był zamontowany w kabinie” – poinformowały na Twitterze linie lotnicze.
Etiopskie, ale też chińskie oraz indonezyjskie linie lotnicze wstrzymały loty wszystkich boeingów 737.

Wcześniej Boeing poinformował w oświadczeniu, że śledztwo w sprawie katastrofy znajduje się na wczesnym etapie. Amerykanie nie będą wydawać zarządzeń dla operatorów boeinga 737 Max na podstawie informacji, które posiadają do tej pory. Rzecznik boeinga napisał, że amerykańskie przedsiębiorstwo „ściśle współpracuje z zespołem śledczym i organami regulacyjnymi” oraz podejmuje „wszelkie działania, aby wyjaśnić wypadek”.

Samolot etiopskiej linii lotniczej zniknął wczoraj z radarów po sześciu minutach od startu z międzynarodowego lotniska Bole w Addis Abebie, na wysokości miejscowości Bishoftu. Firma Ethiopian Airlines poinformowała, że na pokładzie samolotu znajdowało między innymi 32 obywateli Kenii, 18 Kanady, dziewięciu Etiopii, po ośmiu Włoch, Chin i Stanów Zjednoczonych, po siedmiu obywateli Wielkiej Brytanii i Francji, sześciu Egiptu, pięciu Holandii, po czterech Indii i Słowacji, po trzech obywateli Austrii, Szwecji, Rosji. Cztery osoby podróżowały korzystając z paszportów ONZ.
Kondolencje rodzinom ofiar przekazali prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki.

Boeing 737 to jedna z najpopularniejszych wąskokadłubowych konstrukcji Boeinga. Od wielu lat jest wykorzystywany przez wiele linii lotniczych na świecie i uważany za bardzo bezpieczny.

 

***

 

Polski dyplomata wśród ofiar śmiertelnych niedzielnej katastrofy lotniczej w Etiopii – podaje portal tvp.info. Według tego portalu, ofiara to pracownik ambasady RP w Kairze. W tragicznym wypadku lotniczym zginęło 157 osób z 35 krajów, w tym dwóch Polaków.

Linie lotnicze obsługujące Boeinga, który uległ katastrofie, poinformowały, że w katastrofie zginęły osoby z 35 krajów. Polski MSZ potwierdził wcześniej, że wśród ofiar było dwóch Polaków. Samolot rozbił się sześć minut po starcie niedaleko miasta Debre Zeit, około 60 kilometrów na południowy wschód od stolicy Etiopii.

 

 

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/tvp.info/to/kj

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/afp/wczesn./Wj/as

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/wcześn./RTR/dwi/sk

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520