HomeTechnologie

„Error 53” i możesz swojego iPhone wyrzucić na śmietnik

„Error 53” i możesz swojego iPhone wyrzucić na śmietnik

Jeśli naprawiłeś swojego iPhone’a w nieautoryzowanym serwisie, nie zdziw się że zobaczysz komunikat „Error 53” a Twój telefon zamieni się w “martwy” klocek.

Na całym świecie, tysiące iPhone’ów blokowane są przez błąd numer 53. Jest to błąd, który pojawia się w momencie wymiany podzespołów związanych z Touch ID na nieoficjalne zamienniki. Po dokonaniu takiej naprawy iPhone sprawdza, czy każda z części jest oryginalna. Jeśli nie wszystkie części przejdą pomyślnie test, użytkownik zobaczy właśnie „Error 53”, a telefon zablokuje możliwość jego użytkowania. Błąd 53 pojawia się na nich dopiero po aktualizacji oprogramowania. Inną konsekwencją związaną z wystąpieniem tego komunikatu jest utrata wszystkich informacji, które były zapisane na telefonie, a także wymazanie kopii zapasowej z iCloud.

Apple zasłania się troską o bezpieczeństwo swoich użytkowników i twierdzi, że wszystkie dotychczasowe działania związane z aktualizacją oprogramowania są zgodne z prawem oraz z umową licencyjną. Odmiennego zdania są jednak prawnicy, którzy już przygotowują pozwy zbiorowe przeciwko firmie z Cupertino i mają zamiar wpędzić firmę w spore tarapaty finansowe.

PS

COMMENTS