Episkopat Słowacji popiera arcybiskupa Marka Jędraszewskiego sprzeciwiającego się “tęczowej zarazie”

Episkopat Słowacji popiera arcybiskupa Marka Jędraszewskiego sprzeciwiającego się “tęczowej zarazie”

Episkopat Słowacji popiera arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Przewodniczący Konferencji Biskupów Słowacji, arcybiskup Stanislav Zvolenský wyraził solidarność i poparcie w liście do przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, w związku z falą krytyki skierowanej przeciwko metropolicie krakowskiemu, arcybiskupowi Markowi Jędraszewskiemu. Poinformowała o tym Archidiecezja Krakowska.

W liście do metropolity poznańskiego arcybiskup Stanislav Zvolenský przypomniał, że jeszcze przed trzydziestu laty kraje Europy Środkowej i Wschodniej znajdowały się w niewoli ideologii komunistycznej. “Jesteśmy zatem wrażliwi na wszelkie próby uciszenia opinii na pewne tematy tylko dlatego, że są one uważane za politycznie niepoprawne z powodów ideologicznych” – podkreślił arcybiskup bratysławski. Przewodniczący Konferencji Biskupów Słowacji dodał, że dziś, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, “ważne jest, by rozmawiać o człowieku w perspektywie integralnej a także rozwijać antropologię chrześcijańską”.

Do abpa Marka Jędraszewskiego list ze słowami wsparcia skierował także arcybiskup metropolita trnawski Ján Orosch. “Z całego serca dziękuję i kieruję do Waszej Ekscelencji serdeczne “Bóg zapłać” za odwagę Księdza Arcybiskupa” – napisał duchowny. “Życzę Księdzu Arcybiskupowi wielu sił i darów Ducha Świętego, aby mógł nadal odważnie głosić Ewangelię Pana naszego Jezusa Chrystusa” – dodał arcybiskup Ján Orosch.

Wcześniej arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, wobec krytyki jego słów o “tęczowej zarazie” w odniesieniu do ideologii promowanej przez środowiska LGBT, wsparł prymas Czech, kardynał Dominik Duka. Podczas 39. Pieszej Pielgrzymki Archidiecezji Krakowskiej solidarność z arcybiskupem Markiem Jędraszewskim wyrazili kardynał Stanisław Dziwisz i arcybiskup metropolita częstochowski Wacław Depo. Ordynariusz diecezji ełckiej, biskup Jerzy Mazur, mówiąc o intencjach modlitewnych do pielgrzymów na Jasnej Górze, wskazał na wsparcie dla metropolity krakowskiego. Na ręce arcybiskupa Marka Jędraszewskiego list ze słowami poparcia i solidarności przesłał kardynał Zenon Grocholewski.

IAR/diecezja.pl/wcz./vey/kryCOMMENTS

WORDPRESS: 0