HomeSport

Enea Challenge Poznań – odkryto już wszystkie tajemnice

Enea Challenge Poznań – odkryto już wszystkie tajemnice

Niecodzienny Bieg Nocny, który rozświetli Maltę, specjalna strefa dla kibiców na Placu Wolności i koncert Reni Jusis – to część z atrakcji, jakie przygotowali organizatorzy ME na długim dystansie (22-24 lipca w Poznaniu). W tych dniach stolica Wielkopolski za sprawą Enea Challenge Poznań, zmieni się w stolicę europejskiego triathlonu.

 

Niecodzienny Bieg Nocny, który rozświetli Maltę, specjalna strefa dla kibiców na Placu Wolności i koncert Reni Jusis – to część z atrakcji, jakie przygotowali organizatorzy ME na długim dystansie (22-24 lipca w Poznaniu). W tych dniach stolica Wielkopolski za sprawą Enea Challenge Poznań, zmieni się w stolicę europejskiego triathlonu. W ramach Enea Challenge Poznań rozegrane zostaną Mistrzostwa Europy w triathlonie na dystansie długim (3,8 km pływania, 80 km jazdy na rowerze i 42,2 km biegu).

Na trasie spotkają się zawodnicy z 38 krajów. Pierwszy raz w historii impreza triathlonowa tej rangi odbywa się w naszym kraju. Zawodnicy zmierzą się też na dystansie sprinterskim, olimpijskim oraz średnim. Sportowym zmaganiom będą towarzyszyły liczne atrakcje dla kibiców.

W tym roku, po raz pierwszy w historii poznańskiego triathlonu, główne miejsce zmagań przeniosło się znad Jeziora Maltańskiego na Plac Wolności, na którym, wzorem Euro 2012, znajdować się będzie specjalna strefa kibica. Podczas całego weekendu w sportowej rywalizacji weźmie udział 5 tys. zawodników, a organizatorzy przewidują, że triathlonistom będzie kibicowało ok. 15 tys. osób. – Zrobimy wszystko, aby Enea Challenge Poznań było imprezą zarówno dla pasjonatów triathlonu, jak i wszystkich poznaniaków. Przygotowaliśmy m.in. zjazd food trucków, specjalną strefę aktywności dla kibiców i całych rodzin – mówi Wojciech Kruczyński, prezes Endu Sport oraz współorganizator Enea Challenge Poznań.

Poznański triathlon słynie z gorącego dopingu kibiców. W tym roku będzie to jeszcze prostsze, ponieważ zawodnicy będą rywalizować w centrum miasta, gdzie przewidziano specjalne punkty kibica. Sportowców można też wspierać biorąc udział w wielu imprezach towarzyszących.

W piątek odbędą się dwa mini wydarzenia: Enea Challenge Kids Triathlon oraz Enea Challenge Woman’s Run. Udział w tych zawodach pozwoli poczuć przedsmak emocji. – Mistrzostwa Europy w triathlonie powinny zjednoczyć wszystkich pasjonatów aktywnego stylu życia. Każdy kto chociaż trochę trenuje bieganie, jazdę na rowerze czy pływanie właśnie poprzez udział w imprezach towarzyszących może przekazać swoją pozytywną energię dla zawodników rywalizujących w tym samym miejscu podczas triathlonowych zmagań – zachęca do startu Ewa Bąk, dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania.

W sobotę odbędzie się Bieg Nocny na dystansie 5,6 km. Rywalizacja rozpocznie się o godz. 22 przy trybunach nad Jeziorem Maltańskim. Na bieg zaprasza Enea – firma przygotowała dla uczestników dodatkowe atrakcje, które rozświetlą Maltę. – Na zawodników czeka bogaty pakiet startowy m.in. specjalna koszulka, lampa czołówka i świecąca opaska ledowa na ramię. Zadbamy też o niecodzienną oprawę biegu – mówi Sławomir Krenczyk, rzecznik prasowy Enei.

Udział w Biegu Nocnym jest bezpłatny. Wystarczy zarejestrować się na stronie sponsora imprezy. Z kolei przy Placu Wolności powstanie Strefa Enei z wieloma atrakcjami. Dzięki nim kibice będą mogli poczuć się jak mistrzowie triathlonu i obserwować zmagania sportowców. Enea zapewni również miejsca odpoczynku i zabawy dla rodzin z dziećmi.

W niedzielę 24 lipca, na zakończenie Enea Challenge Poznań, wystąpi Reni Jusis. Artystka po siedmiu latach przerwy powraca na scenę muzyczną z nowym albumem „Bang!”, który promuje singiel „Bejbi Siter”. Koncert rozpocznie się o godz. 20.30 na Placu Wolności. – Cieszę się, że Reni Jusis wystąpi na zakończenie poznańskiego weekendu z triathlonem. Artystka prowadzi i propaguje zdrowy styl życia oraz ekologię i idealnie wpasowuje się w naszą imprezę, podczas której promujemy aktywne spędzanie wolnego czasu – mówi Wojciech Kruczyński.

TS/Radosław Patroniak (aip), Fot. Archiwum EnduSport (aip)

COMMENTS