Emerytury dla matek czworga dzieci jednak nie od stycznia. A kiedy…?

Emerytury dla matek czworga dzieci jednak nie od stycznia. A kiedy…?

Emerytury dla matek czworga dzieci od marca, nie od stycznia – zapowiada minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Program Mama Plus został zapowiedziany w kwietniu na konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie jako element tak zwanej “piątki Morawieckiego”.

Minister Rafalska mówiła w programie “Panorama Opinii” w TVP Info, że obecnie projekt czeka na rozpatrzenie w Komitecie Stałym Rady Ministrów. Podkreśliła, że termin wejścia w życie przepisów nie zależy wyłącznie od woli rządu, ale też od parlamentu. “Ten termin o którym wcześniej mówiłam – 1 stycznia – niestety nie wydaje mi się osiągalny, bo przecież lada moment grudzień, a to wymaga też przeprocedowania” – mówiła Elżbieta Rafalska. W związku z tym minister mówiła, że “ostrożnym terminem” wprowadzenia przepisów jest 1. marca.
Program Mama Plus to emerytura dla matek, które nie wypracowały świadczenia emerytalnego, ale osiągnęły już wiek emerytalny i wychowały co najmniej czworo dzieci. Świadczenie ma wynieść 1029 złotych i 80 groszy, a więc tyle co minimalna emerytura. Od marca przyszłego roku ma to być 1300 złotych.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/TVP Info/to/dydCOMMENTS

WORDPRESS: 0