HomePOLSKA

Emerytura nawet przed 55. rokiem życia? Prezydent Andrzej Duda szykuje rewolucję

Emerytura nawet przed 55. rokiem życia? Prezydent Andrzej Duda szykuje rewolucję

Prezydent Andrzej Duda przedstawił rewolucyjny pomysł zmian w emeryturach. Emerytury miałyby być zależne od stażu pracy, co oznacza, że niektórzy mogliby przejść na nie już w wieku 55 lat. Kancelaria prezydenta informuje, że nad pomysłem zmian w emeryturach prace już trwają.

 

Kancelaria prezydencka zapowiedziała, że trwają prace nad rewolucyjnymi zmianami w emeryturach, które miałyby zależeć od stażu pracy. Pomysł zmian w emeryturach i wprowadzenia emerytur stażowych popiera “Solidarność”. Andrzej Duda wspomniał o emeryturach stażowych w wywiadzie dla “Wprost”. Emerytury miałyby zależeć od stażu pracy. Byłoby to 35 lat dla kobiet i 40 dla mężczyzn). Obecnie w Polsce od 2017 roku obowiązuje minimalny wiek emerytalny – 65 lat dla mężczyzn i 60 dla kobiet). W rozmowie z “Wprost” Andrzej Duda przyznał, że wprowadzenie emerytur stażowych nie jest łatwym zadaniem.

 

Chodzi między innymi o wydolność ZUS i przyszłość systemu emerytalnego. Przyznał jednocześnie, że prace nad zmianami w systemie emerytalnymw Polsce trwają. Emerytury stażowe – rewolucyjny pomysł Andrzeja Dudy może zostać zrealizowany? Prace trwają. Kancelaria Prezydenta potwierdziła na łamach “Gazety Wyborczej”: – Przy współpracy z ZUS rozważamy pomysł wprowadzenia emerytur stażowych. Jak zauważają media, rewolucyjny pomysł prezydenta wpłynąłby szczególnie na tych, którzy wcześnie zaczęli pracę. Kobieta zatrudniona w wieku 20 lat mogłaby przejść na emeryturę mając zaledwie 55 lat!

 

aip

COMMENTS