"> Elżbieta II i Donald Trump o wspólnocie wartości między Wielką Brytanią a USA – wiadomosci.com

Elżbieta II i Donald Trump o wspólnocie wartości między Wielką Brytanią a USA

Elżbieta II i Donald Trump o wspólnocie wartości między Wielką Brytanią a USA

O wspólnej historii i wspólnych wartościach mówili Elżbieta II i Donald Trump podczas uroczystego bankietu w Buckingham Palace. Zwieńczył on pierwszy dzień wizyty amerykańskiego prezydenta na Wyspach.

Monarchini przypominała, że w środę, w Wielkiej Brytanii, odbędą się obchody inwazji Aliantów na Normandię – inwazji, która odmieniła losy II Wojny Światowej. Podkreślała, że od tego czasu Waszyngton i Londyn łączą silne więzy.

“Tego wieczora świętujemy sojusz, który pomógł obu naszym narodom w cieszeniu się bezpieczeństwem i dobrobytem. Wierzę, że ten sojusz przetrwa jeszcze długo” – mówiła Elżbieta II.
Również Donald Trump podkreślał więzy historyczne i wspólnotę wartości, wymieniając tu: “wolność, suwerenność, samostanowienie, rządy prawa i szacunek do praw danych nam przez Boga Wszechmogącego”.

W pierwszym dniu swej wizyty na Wyspach Donald Trump odwiedził też m.in Opactwo Westminsterskie, gdzie złożył wieniec przed grobem Nieznanego Żołnierza. Popołudniową herbatkę wypił w towarzystwie księcia Karola i księżnej Camilii. Na obiad zaproszony został do Buckingham Palace.

Na wtorek zaplanowano spotkanie z dziennikarzami, przedstawicielami biznesu i Theresą May. W środę, w Portsmouth, prezydent weźmie udział w uroczystych obchodach 75. lecia inwazji Aliantów na Normandię – ofensywy, która odmieniła losy II Wojny Światowej

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Adam Dąbrowski, Londyn/kryCOMMENTS

WORDPRESS: 0