2.4 C
czwartek, 28 marca, 2024

Eliminacje MŚ w piłce nożnej – wyniki w strefie Ameryki Południowej

Piłkarze Argentyny wygrali u siebie z Kolumbią 3:0 w eliminacjach mistrzostw świata. To pierwsze od ponad dwóch miesięcy zwycięstwo Argentyńczyków w walce o prawo występu na boiskach Rosji w 2018 r. Cztery poprzednie mecze kończyli remisami bądź przegrywali.
W San Juan już w 10. minucie prowadzenie Argentynie dał Lionel Messi; w 23. podwyższył Lucas Pratto, który wykorzystał podanie od pomocnika Barcelony. Messi asystował też przy trzeciej bramce – w 84. minucie zdobył ją Angel Di Maria.

Argentyna zajmuje 5. miejsce w tabeli, dające prawo gry w barażu; liderem strefy Ameryki Południowej Brazylia, która na wyjeździe pokonała Peru 2:0 i odniosła piąte z rzędu zwycięstwo. Gole w Limie zdobyli Gabriel Jesus (58’) i Renato Augusto (79’).

Urugwaj przegrał na wyjeździe z Chile 1:3, choć od 17. minuty prowadził po golu Cavaniego. W doliczonym czasie I połowy wyrównał Eduardo Vargas, a w drugiej części zwycięstwo gospodarzy zapewnił Alexis Sanchez (60’ i 76’). W 89. minucie karnego dla Urugwaju nie wykorzystał Luis Suarez.

W innych meczach Ekwador pokonał Wenezuelę 3:0, a drugie zwycięstwo w tych eliminacjach odniosła Boliwia, która pokonała Paragwaj 1:0 po samobójczym trafieniu Gustavo Gomeza (od 60. minuty Boliwia w osłabieniu po czerwonej kartce dla Gabriela Valverde).

10. Wenezuela12514-29

Bezpośredni awans do mistrzostw świata wywalczą 4 najlepsze zespoły; piąty zagra w barażu z zespołem z Oceanii.