9.4 C
piątek, 19 kwietnia, 2024

Eliminacje mistrzostw świata w piłce nożnej – wyniki w grupach: D,G,I

Walia zremisowała z Gruzją 1:1 (1:0) w meczu trzeciej kolejki grupy D eliminacji piłkarskich mistrzostw świata. Gospodarze prowadzili po golu Garetha Bale’a w 10. minucie, wyrównał w 57. minucie Tornike Okriaszwili.
Serbia pokonała na własnym boisku Austrię 3:2 (2:1). Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Aleksandar Mitrovic (6, 23), jedną Dusan Tadic (74). Dla gości strzelali Marcel Sabitzer (15) i Marc Janko (63).
W ostatnim spotkaniu tej grupy Mołdawia uległa Irlandii 1:3 (1:1). Gol dla gospodarzy padł po strzale Igora Bugaeva (45+1), w drużynie irlandzkiej bramki zdobyli Shane Long (2) i James McClean dwie (69, 76).
Na czele tabeli są Serbia i Irlandia – po 7 punktów.

6. Mołdawia0 1-10

Hiszpania wygrała na wyjeździe z Albanią 2:0 (0:0) w meczu trzeciej kolejki grupy G eliminacji piłkarskich mistrzostw świata. Bramki zdobyli Diego Costa (55) i Nolito (63).
O wielkim szczęściu mogą mówić Włosi, którzy w wyjazdowym meczu pokonali Macedonię 3:2 (1:0) zdobywając zwycięskiego gola w doliczonym czasie po strzale Ciro Immobile. Ten sam zawodnik pokonał bramkarza rywali w 75. minucie, a pierwszą bramkę dla Włochów zdobył Andrea Belotti (24). Dla gospodarzy strzelali Ilija Nestorovski (57) i Ferhan Hasani (59).
W trzecim niedzielnym meczu tej grupy Izrael wygrał z Liechtensteinem 2:1 (2:0). Obie bramki dla gospodarzy zdobył Tommer Hemed (3, 16), gola dla gości strzelił Max Gopel (49).
W tabeli prowadzi Hiszpania przed Włochami – po 7 punktów.

6. Liechtenstein0 1-12

Piłkarze Ukrainy wygrali z Kosowem 3:0 (1:0) w trzeciej kolejce grupy I eliminacji mistrzostw świata. Bramki zdobyli Artem Krawec (31), Andrij Jarmołenko (81) i Rusłan Rotan (87). Spotkanie rozegrano w Krakowie, ponieważ Ukraina nie uznaje niepodległości Kosowa i nie utrzymuje z nim kontaktów dyplomatycznych.
W innych meczach tej grupy Chorwacja pokonała na wyjeździe Finlandię 1:0 (1:0) po golu Mario Mandzukica (18), a Islandia wygrała z Turcją 2:0 (2:0). Pierwsza bramka padła po samobójczym strzale Omera Topraka (42), drugą zdobył Alferd Finnbogason (44).