6.1 C
środa, 24 kwietnia, 2024

Eliminacje Ligi Europy: Legia awansowała, Piast i Lechia wyeliminowani

Legia Warszawa awansowała do trzeciej rundy kwalifikacji piłkarskiej Ligi Europy. W meczu rewanżowym drugiej rundy Legia bezbrakowo zremisowała z fińskim Kuopion Palloseura i zagra dalej dzięki zwycięstwu 1:0 w pierwszym spotkaniu. W 86 minucie spotkania rzut karny dla Legii zmarnował chorwacki napastnik Sandro Kulenović.
Następnym rywalem Legii będzie grecki Atromitos, który w drugiej rundzie kwalifikacji pokonał słowacką Dunajską Strede. Piłkarzem klubu z Aten jest były gracz Wisły Kraków – Dawid Kort.

**

Piast Gliwice przegrał z łotewskim FK Ryga 1:2 (1:1) w rewanżowym meczu drugiej rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Europy. W pierwszym spotkaniu rozgrywanym w Gliwicach mistrz Polski wygrał 3:2 i po gorszym bilansie bramek strzelonych na wyjeździe odpadł z rywalizacji.
Bramkę dla Piasta w 20 minucie zdobył Hiszpan Jorge Felix. W 26 minucie wyrównał Łotysz Armands Pētersons. Gola dającego awans zespołowi z Rygi w 83 minucie strzelił polski napastnik Kamil Biliński.
Następnym rywalem FK Ryga będzie fiński Helsingin Jalkapalloklubi.

**

Lechia Gdańsk przegrała po dogrywce z Broendby IF 1:4 (0:1) w rewanżowym meczu drugiej rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Europy. W pierwszym spotkaniu zespół z Gdańska wygrał 2:1. Taki wynik zapewnił awans Duńczykom.
Gola dla Lechii w 67 minucie strzelił Portugalczyk Flavio Paixao. Dla Broendby bramki zdobyli: Paulus Arajuuri (15′), Kamil Wilczek (53′) i dwie Jesper Lindstrom (94′ i 118′).
W trzeciej rundzie kwalifikacji Broendby będzie rywalizować z portugalską SC Bragą