"> Elektroniczne papierosy mogą powodować ataki podobne do napadów padaczkowych - wiadomosci.com

Elektroniczne papierosy mogą powodować ataki podobne do napadów padaczkowych

Elektroniczne papierosy mogą powodować ataki podobne do napadów padaczkowych

Elektroniczne papierosy nie są tak bezpieczne jak zapewniają ich producenci. Z najnowszych badań przeprowadzonych przez amerykańskich naukowców wynika, że zwłaszcza u nastolatków mogą powodować ataki podobne do napadów padaczkowych.

 

Neurolog z chicagowskiego Lurie Children’s Hospital, doktor John Millichap  powiedział, że groźna jest nikotyna znajdująca się w e-papierosach. „Zatrucie nikotynowe objawia się szybszym biciem serca, wymiotami, osłabieniem i w końcu atakiem” – dodał doktor Millichap. Producenci elektronicznych papierosów reklamują je od lat jako bezpieczna alternatywa dla palaczy tradycyjnych papierosów. Od 2017 do 2018 roku o 80 procent więcej nastolatków pali właśnie e-papierosy. Krajowe centrum ds. chorób i ich prewencji alarmuje, że związki chemiczne znajdujące się w elektronicznych papierosach mogą również powodować raka płuc a znajdująca się w nich ciesz może być niebezpieczna zwłaszcza dla dzieci. Przypomina, że dochodziło też do eksplozji e-papierosów, powodujących poparzenia.

 

BKCOMMENTS

WORDPRESS: 3
 • comment-avatar
  Gorgonzola 10 miesięcy

  Ja padaczki dostaje jak zwykle fajki czuję.
  A cały artykuł to bujda.

 • comment-avatar
  Starszy kolega 10 miesięcy

  Owszem, nikotyna… Ale liqudidy, a raczej premixy nie za bardzo mogą zawierać tak duże ilości nikotyny. Po prostu jesli komuś sie uda taki olejek zrobić (bo przecież nie kupić) to nie dalo by soę tego palić z powodu drapania w gardle, a jesli juz by komuś to nie przeszkadzało to miałby dosyć palenia na dobre 12 godzin po kilkunastu chmurkach.
  To tak jakby ci manipulanci z mediów, napisali “palenie papierosów może powodować pożary i wybuchy gazu”. A wtedy rząd nakłada akcyzę 752% zamiast 67%.

 • comment-avatar
  sokol 10 miesięcy

  Spieszę z informacją ze 40g soli jest dawką śmiertelną dla doroslego czlowieka. Wiec co tu takie e-papierosy. A. I nie mogą powodować napadów padaczki