HomeUSA

El Paso wprowadza nakaz pobytu w domu po 300% wzroście hospitalizacji

El Paso wprowadza nakaz pobytu w domu po 300% wzroście hospitalizacji

Przedstawiciele służby zdrowia w El Paso, Texas, nawołują obywateli aby zostali w domach i wspomogli i tak przepełnione już szpitale. Miasto zmaga się z 300% procentowym wzrostem zakażeń, które wymagają hospitalizacji.

Miasto ogłosiło również, że przerabia centrum konwentowe w szpital polowy, ponieważ oczekuje się, że tendencja wzrostowa nie będzie nadal trwać.

Angela Mora, dyrektor służby zdrowia w El Paso, powiedziała, że hospitalizacja na terenie miasta się potroiła w ciągu ostatnich 3 tygodni i następuje ogromne ryzyko braku miejsc, dla pacjentów innych niż covidowi.

“Jeśli nie zatrzymamy tego trendu, to stoimy przed ryzykiem zapadnięcie się naszej służby zdrowia” – mówi Mora – “Dla dobra wszystkich hospitalizowanych oraz pracowników służby zdrowia, pracujących na froncie każdego dnia, bez wytchnienia, prosimy abyście zostali w domach przez dwa tygodnie i wyeliminowali wasze interakcje z ludźmi spoza waszego gospodarstwa domowego, do momentu aż spłaszczymy krzywą.”

Z powodu tak drastycznego wzrostu, miasto wprowadziło godzinę policyjną obowiązującą od 10PM w niedzielę.

“Jesteśmy w kryzysowym momencie” – komentuje sędzia Ricardo Samaniego – “Następne dwa tygodnie zadecydują o tym jak spędzimy Święto Dziękczynienia.”

 

 

PS

COMMENTS