1.5 C
piątek, 29 marca, 2024

Ekstraklasa – Wyniki sobotnich spotkań

Korona Kielce przegrała z Legią Warszawa 1:2 (1:0) w drugim sobotnim meczu 2. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Kielczanie objęli prowadzenie w 32. minucie po trafieniu Ivana Jukicia. W 57. minucie wyrównał Krzysztof Mączyński, a decydującą bramkę dla warszawian zdobył w 66. minucie Jose Kante.

We wcześniejszym spotkaniu, Zagłębie Lubin pokonało Zagłębie Sosnowiec 2:1 (0:0). Wynik otworzyli lubinianie w 60. minucie, gdy rzut karny wykorzystał Filip Starzyński. Sześć minut później wyrównał Konrad Wrzesiński. W 77. minucie gola na 2:1 dla „Miedziowych” strzelił Jakub Mareš.

W tabeli z dorobkiem 6 punktów prowadzi Zagłębie Lubin. 2 punkty tracą Śląsk Wrocław, Lechia Gdańsk i Wisła Kraków. Legia ma 3 punkty i jest ósma. Korona z jednym punktem zajmuje 11. lokatę. Zagłębie Sosnowiec nie ma jeszcze ani jednego punktu i znajduje się w strefie spadkowej – na 15. miejscu.