5.6 C
piątek, 29 marca, 2024

Ekstraklasa: Raków zremisował z ŁKS-em, Arka wygrała ze Śląskiem, Wisła Kraków przegrała z Legią Warszawa

Raków Częstochowa zremisował w Bełchatowie z Łódzkim Klubem Sportowym 1:1 (0:1) w meczu 28. kolejki piłkarskiej ekstraklasy.

Wynik otworzył w 32. minucie hiszpański obrońca gości Carlos Moros Gracia. Cztery minuty po zmianie stron po dośrodkowaniu Czecha Petra Schwarza z rzutu wolnego wyrównał Jarosław Jach.

*

Piłkarze Arki Gdynia wygrali ze Śląskiem Wrocław 2:1 (0:1) w spotkaniu 28. kolejki ekstraklasy. Prowadzenie dla Śląska, po rzucie karnym w 12 minucie, zapewnił Michał Chrapek. W 82 minucie wyrównał Adam Danch. Wynik spotkania w 7 minucie doliczonego czasu gry, po dobitce swojego rzutu karnego, ustalił holenderski piłkarz serbskiego pochodzenia Marko Vejinović. Mecz z powodu pandemii koronawirusa rozgrywany był bez udziału publiczności.

W innym zakończonym niedzielnym spotkaniu Raków Częstochowa zremisował z Łódzkim Klubem Sportowym 1:1 (0:1).

*

Wisła Kraków przegrała u siebie z Legią Warszawa 1:3 (1:0) w spotkaniu kończącym 28. kolejkę piłkarskiej ekstraklasy.

Krakowianie do przerwy prowadzili po golu Łukasza Burligi (29. min.). W drugiej połowie trafiali już tylko goście. Dwa razy Czech Tomas Pekhart (57. i 70. min.) oraz Gruzin Valeriane Gvilia (76.).
W innych niedzielnych meczach Arka Gdynia wygrała ze Śląskiem Wrocław 2:1 (0:1), a Raków Częstochowa zremisował z Łódzkim Klubem Sportowym 1:1 (0:1).

Legia na dwie kolejki do końca zasadniczej rundy prowadzi w tabeli z 57 punktami. Osiem punktów do lidera traci broniący tytułu Piast Gliwice. Trzecie miejsce ze stratą 13 punktów do Legii zajmuje Pogoń Szczecin.
Krakowska Wisła jest 13. z 31 punktami. Biała Gwiazda ma dwa punty przewagi nad Koroną Kielce, trzy nad Arką Gdynia i 10 nad ostatnim w tabeli ŁKS-em.