11.6 C
piątek, 19 kwietnia, 2024

Ekstraklasa: Legia z 60 punktami prowadzi w tabeli

Piłkarze Śląska Wrocław wygrali w Płocku z Wisłą 2:1 (0:1) w 29. kolejce ekstraklasy. Gospodarze prowadzili od 37. minuty i gola Damiana Michalskiego. Dopiero w 71. wyrównał Robert Pich pięknym strzałem pod poprzeczkę. Wynik meczu w 86. minucie ustalił Przemysław Płacheta.

*

Piłkarze Wisły Kraków wygrali u siebie z Rakowem Częstochowa 3:2 (1:0) w meczu 29. kolejki ekstraklasy.
Gospodarze objęli prowadzenie po strzale z rzutu karnego Jakuba Błaszczykowskiego w 10. min. Pozostałe bramki padły w drugiej części spotkania.
Najpierw dla gości trafili Czech Petr Schwarz (59. min.) i Kostarykanin Felicio Brown Forbes z rzutu karnego (68. min.). Wyrównał Rafał Janicki (77. min.), a wynik ustalił Czarnogórzec Vukan Savicevic (88. min.).

*

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali w Łodzi z ŁKS-em 3:0 (2:0) w 29. kolejce ekstraklasy i zapewnili sobie grę w grupie mistrzowskiej. Już w 12. minucie gola strzelił Jakov Puljić; zaledwie kwadrans później po strzale Macieja Makuszewskiego piłka odbiła się od słupka, a następnie od bramkarza łódzkiego klubu Arkadiusza Malarza i wpadła do bramki. W 69. minucie wynik meczu ustalił Martin Pospišil, którzy wykorzystał rzut karny.

*

Legia Warszawa wygrała na własnym stadionie z Arką Gdynia 5:1 (1:1) w meczu 29. kolejki ekstraklasy.
Wynik już w 1. minucie otworzył pomocnik gości Adam Danch. W 44. minucie wyrównał Paweł Wszołek.
W 50. minucie samobójcze trafienie Adama Marciniaka dało Legii prowadzenie. Następne gole dla gospodarzy strzelili Luquinhas (57. min.), Mateusz Cholewiak (62) i Vamara Sanogo (86).
W innych środowych meczach Łódzki Klub Sportowy przegrał z Jagiellonią Białystok 0:3 (0:2), Wisła Kraków pokonała Raków Częstochowa 3:2 (1:0), a Wisła Płock przegrała ze Śląskiem Wrocław 1:2 (1:0).

Legia z 60 punktami prowadzi w tabeli. Dziesięć punktów traci do lidera Piast Gliwice. Trzeci jest Śląsk Wrocław – 46 punktów.
W niedzielę, ostatnia 30. kolejka zasadniczej fazy, ale już wiadomo, że w finałowej rundzie w grupie mistrzowskiej zagrają: Legia Warszawa, Piast Gliwice, Śląsk Wrocław, Lech Poznań, Cracovia, Jagiellonia Białystok, Pogoń Szczecin i Lechia Gdańsk.
W grupie spadkowej rywalizować będą: Zagłębie Lubin, Górnik Zabrze, Raków Częstochowa, Wisła Płock, Wisła Kraków, Korona Kielce, Arka Gdynia i ŁKS.
W finałowej rundzie odbędzie się siedem kolejek.