1.7 C
sobota, 20 kwietnia, 2024

Ekstraklasa: Lechia wygrała z Arką, Cracovia uległa Jagiellonii, Korona wygrała w Płocku, Lech uległ Legii

Lechia Gdańsk wygrała z Arką Gdynia 4:3 (0:0) w ostatnim spotkaniu 27. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Trzy gole dla Lechii, z czego dwa z rzutów karnych, strzelił Portugalczyk Flávio Paixao (50′, 77′ i 90’+6′), a jedno trafienie dołożył Łukasz Zwoliński (87′). Dla Arki dwie bramki z rzutów karnych zdobył holenderski piłkarz serbskiego pochodzenia Marko Vejinović (60′ i 82′), a jeden gol padł po samobójczym trafieniu Jarosława Kubickiego (71′).

Mecz z powodu pandemii koronawirusa rozgrywany był bez udziału publiczności.

W pozostałych niedzielnych meczach Cracovia uległa Jagiellonii Białystok 0:1 (0:0), a Wisła Płock przegrała z Koroną Kielce 1:4 (1:2).
Liderem tabeli jest Legia Warszawa z dorobkiem 54 punktów. Drugi jest Piast Gliwice (46 pkt.), a trzeci Śląsk Wrocław (43 pkt.).

*

Cracovia uległa Jagiellonii Białystok 0:1 (0:0) w meczu 27. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 88 minucie Przemysław Mystkowski. Mecz z powodu pandemii koronawirusa rozgrywany był bez udziału publiczności.

W innym zakończonym niedzielnym spotkaniu Wisła Płock przegrała z Koroną Kielce 1:4 (1:2).

*

Piłkarze Korony Kielce wygrali w Płocku z Wisłą 4:1 (2:1) w meczu 27. kolejki ekstraklasy. Zaczęło się po myśli gospodarzy, krtózy prowadzili od 15. minuty i gola Dawida Kocyły. Już kwadrans później wyrównał jednak Adnan Kovacević, a po upływie kolejnych 4 minut prowadzenie gościom dał Marcin Cebula. W 67. minucie podwyższył Petteri Forsell, a 20 minut później wynik meczu ustalił Jacek Kiełb.

To pierwsze w tym roku kalendarzowym wyjazdowe zwycięstwo Korony w lidze. Kielecki klub ma 29 punktów i pozostaje w tabeli na 14. miejscu; Wisła Płock ma 36 pkt i jest 12. Prowadzi Legia Warszawa, która ma 54 pkt – o 8 więcej niż drugi Piast Gliwice.

*

Lech Poznań uległ Legii Warszawa 0:1 (0:1) w ostatnim sobotnim spotkaniu 27. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył w 17 minucie czeski napastnik Legii Tomáš Pekhart. Błąd w tej sytuacji popełnił holenderski bramkarz Lecha Mickey van der Hart.
W pozostałych sobotnich spotkaniach Łódzki Klub Sportowy przegrał z Górnikiem Zabrze 0:1 (0:1), a Piast Gliwice pokonał Wisłę Kraków 4:0 (2:0).
Legia umocniła się na prowadzeniu w tabeli ekstraklasy. Zespół z Warszawy ma 54 punkty, drugi Piast traci do niego 8 punktów, a trzeci Śląsk 11.