9.4 C
czwartek, 18 kwietnia, 2024

Ekstraklasa: Korona Kielce spada do I ligi, Wisła Kraków utrzymuje się w ekstraklasie

Korona Kielce zremisowała z Arką Gdynia 1:1 (0:1) w meczu grupy spadkowej w 34. kolejce piłkarskiej ekstraklasy. Goście prowadzili po strzale Michała Nalepy z rzutu wolnego w samo okienko w 6. minucie. Wyrównał w 81. minucie Themistoklis Tzimopoulos.

Korona tuż przed tym spotkaniem straciła szanse na utrzymanie się w lidze. To dzięki zwycięstwu, które na inaugurację 34. kolejki odniosła Wisła Kraków, pokonując na wyjeździe Łódzki Klub Sportowy 2:1 (1:1).

Z kolei dzięki remisowi w spotkaniu Korona-Arka, dwunasta w tabeli krakowska Wisła zapewniła sobie pozostanie w ekstraklasie.

Czternasta Arka ma tylko matematyczne szanse na utrzymanie – do trzynastej Wisły Płock traci bowiem osiem punktów.

Zamykający tabelę ŁKS już od jakiegoś czasu wie, że po zakończeniu sezonu pożegna się z ekstraklasą.