HomePOLSKA

Ekstradycja z Czarnogóry szefa gangu narkotykowego

Ekstradycja z Czarnogóry szefa gangu narkotykowego

Policjanci CBŚP zatrzymali w Czarnogórze i przeprowadzili ekstradycję do Polski 76-letniego Wojciecha K. Mężczyzna jest podejrzewany o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, która w ostatnich latach przemyciła do Europy ponad 21 ton narkotyków z Ameryki Południowej i Afryki.
Z informacji policji wynika, że gang, którym miał kierować Wojciech K., przemycał haszysz z Maroka i kokainę pochodzącą od południowoamerykańskich karteli narkotykowych. Łącznie przestępcy od 2004 roku mogli przerzucić przez unijną granicę ponad 20 ton haszyszu i półtorej tony kokainy o łącznej czarnorynkowej wartości ponad 320 milionów złotych.
Wojciech K. był poszukiwany na podstawie polskiego listu gończego i Europejskiego Nakazu Aresztowania. Od zeszłego roku ukrywał się w Czarnogórze, gdzie dzięki współpracy z Europolem został zatrzymany. W śledztwie nadzorowanym przez Prokuraturę Okręgową w Gorzowie Wielkopolskim zatrzymano już 14 podejrzanych o udział w gangu narkotykowym, którym postawiono zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, prania brudnych pieniędzy i wprowadzania znacznych ilości narkotyków. Policja zabezpieczyła na terenie Polski i Hiszpanii należące do podejrzanych pieniądze, luksusowe apartamenty, łodzie i samochody.

Informacyjna Agencja Radiowa/ IAR/ Mariusz Pieśniewski/dw

COMMENTS