"> Eksplozja w rosyjskim instytucie badań pirotechnicznych - wiadomosci.com

Eksplozja w rosyjskim instytucie badań pirotechnicznych

Eksplozja w rosyjskim instytucie badań pirotechnicznych

Po eksplozji w instytucie badań pirotechnicznych w Rosji pomocy medycznej udzielono 79 osobom. Część poszkodowanych, to pracownicy ośrodka, a pozostali to mieszkańcy Dzierżyńska, miasta, w którym znajduje się zakład. Ministerstwo zdrowia poinformowało, że 15 osób zostało hospitalizowanych. Życie żadnej z nich nie jest zagrożone. 2 osoby są uznawane za zaginione. 
Instytut “Kristall” prowadzi badania w zakresie wykorzystywania materiałów wybuchowych zarówno do celów militarnych, jak i cywilnych. Są tam też wytwarzane substancje pirotechniczne. Według rosyjskich agencji, dwie eksplozje miały miejsce w części ośrodka, w której jest produkowany trotyl. W wyniku wybuchu w około 200 budynkach powylatywały szyby z okien.
Dzierżyńsk znajduje się w centralnej Rosji, około 400 kilometrów na wschód od Moskwy. W mieście mieszka około 230 tysięcy osób. Tamtejszy instytutu “Kristall” powstał w 1953 roku. Radio Echo Moskwy przypomniało, że kilka miesięcy temu na terenie tego instytutu również doszło do eksplozji, która spowodowała zawalenie się jednej z hal produkcyjnych.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Interfax&Reuters&AFP&IAR wcześniejsze/wkCOMMENTS

WORDPRESS: 0