Eksplozja…! Rosjanie podali przyczynę katastrofy lotniczej, do której doszło w okolicach Moskwy WIDEO

Eksplozja…! Rosjanie podali przyczynę katastrofy lotniczej, do której doszło w okolicach Moskwy WIDEO

Awaria i eksplozja silnika to wstępna przyczyna katastrofy lotniczej, do której doszło w okolicach Moskwy. Według gazety „Wzgljad”, piloci do ostatniej chwili próbowali awaryjnie lądować. Do tragedii doszło wczoraj w ramieńskim rejonie obwodu moskiewskiego. W katastrofie zginęło 71 osób.

Dopiero dziś nad ranem minister ds. nadzwyczajnych sytuacji Władimir Puczkow ogłosił, że akcja poszukiwawczo – ratownicza przechodzi w fazę poszukiwawczą. Taka decyzja oznacza, że ratownicy oficjalnie uznali, iż nikt nie przeżył katastrofy. Świadkowie opowiadają, że widzieli samolot wznoszący się i gwałtownie opadający tak, jakby piloci próbowali nie dopuścić do jego upadku.

 

 

 

Następnie pod jednym z silników doszło do eksplozji i maszyna runęła na ziemię. Fragmentów AN-148 poszukuje kilkuset policjantów i funkcjonariuszy Gwardii Narodowej. Ministerstwo ds. nadzwyczajnych sytuacji wykorzystuje dziesięć dronów do monitoringu miejsca katastrofy. Do Rosji napływają kondolencje od światowych przywódców i szefów międzynarodowych organizacji. W obwodzie orenburskim, skąd pochodziła większość ofiar katastrofy, ogłoszono dziś żałobę.

 

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/ dw

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0