Ekipy kręcące filmy na ulicach miasta blokują Paryż

Ekipy kręcące filmy na ulicach miasta blokują Paryż

Ekipy kręcące filmy na ulicach miasta blokują Paryż. Takie informacje na temat roku 2019 przyniosły francuskie media powołując się na organizację Film Paris Region.

W ubiegłym roku doliczono się w Paryżu niemal pięciu i pół tysiąca dni na planie filmów. To prawie dwa razy tyle co w 2015 roku. Główne elementy stanowiące naturalne dekoracje filmowe, to Wieża Eiffel’a, kamienice i uliczki Dzielnicy Łacińskiej, mosty na Sekwanie, ale też podparyska dzielnica biznesu La Defanse czy zespół pałacowy w Wersalu. 40 procent filmów francuskich i niemal tyle samo zagranicznych było kręconych na przedmieściach stolicy.

W ciągu pięciu lat liczba filmów, które tam powstały – długometrażowych, telewizyjnych, seriali i reklam – wzrosła o 84 procent. W sumie nakręcono ich ponad tysiąc.

Władze miasta starają się iść na rękę twórcom, ale przyznają, że niektóre rejony stolicy są całkowicie „zakorkowane” i nie da się tam wcisnąć żadnej ekipy. Ich obecność utrudnia życie mieszkańcom – miejsca parkingowe są zajęte przez dziesiątki ciężarówek ze sprzętem i w niektórych rejonach ludzie tam żyjący nie mogą się swobodnie poruszać.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Marek Brzeziński/Paryż/wkCOMMENTS

WORDPRESS: 0