HomePOLSKA

Egzaminy szkolne zagrożone. MEN: Osoby posiadające kwalifikacje pedagogiczne mogą zgłaszać się do kuratoriów

Egzaminy szkolne zagrożone. MEN: Osoby posiadające kwalifikacje pedagogiczne mogą zgłaszać się do kuratoriów

Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, że wobec planowanego strajku w okresie egzaminów gimnazjalnego i ósmoklasisty, a także egzaminów maturalnych, wszyscy chętni nauczyciele, którzy chcą pomóc uczniom w tym czasie, mogą zgłaszać się do kuratoriów oświaty.

Przed kilkoma dniami szefowa MEN podpisała rozporządzenia dające możliwość dołączenia do zespołów egzaminacyjnych wszystkim, którzy posiadają kwalifikacje pedagogiczne. To odpowiedź na prośby dyrektorów szkół – czytamy w komunikacie ministerstwa.
W każdym województwie przy kuratorium oświaty zostały uruchomione punkty informacyjne, do których osoby z kwalifikacjami pedagogicznymi mogą przesyłać swoje zgłoszenia. Na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej widnieją adresy, pod które można się zgłosić, chcąc zostać członkiem zespołu nadzorującego podczas tegorocznych egzaminów szkolnych.
Zadaniem członka zespołu nadzorującego jest w szczególności zapewnienie samodzielnej pracy uczniów w czasie trwania egzaminu w danej sali egzaminacyjnej. Członkowie zespołu po zakończeniu egzaminu zbierają od uczniów zeszyty zadań egzaminacyjnych, karty odpowiedzi lub karty rozwiązań zadań egzaminacyjnych, porządkują i pakują zebrane materiały.
Każda okręgowa komisja egzaminacyjna przygotowała materiały instruktażowe dla osób, które zgłoszą się do właściwego kuratorium. Materiały te zostaną przesłane osobom zainteresowanym drogą mailową. Będą również udostępnione na stronach internetowych każdej okręgowej komisji egzaminacyjnej.
Egzamin gimnazjalny będzie przeprowadzony w dniach 10-12 kwietnia, a egzamin ósmoklasisty 15-17 kwietnia, a egzamin maturalny 6-25 maja.

IAR/jjCOMMENTS