HomeSport

Egzamin Luisa Suareza z języka włoskiego był ustawiony? Chciał grać w Juventusie

Egzamin Luisa Suareza z języka włoskiego był ustawiony? Chciał grać w Juventusie

Urugwajski piłkarz Luis Suarez zdał egzamin z języka włoskiego, potrzebny do otrzymania obywatelstwa, dzięki oszustwu – twierdzi włoska prokuratura. Policja zarekwirowała dziś dokumenty na Uniwersytecie dla Obcokrajowców w Perugii, gdzie odbywał się egzamin.

Urugwajczyka, piłkarza Barcelony, zamierzał zatrudnić Juventus Turyn. W związku z limitem liczby graczy z krajów spoza Unii Europejskiej w klubach Serie A, Suarez wystąpił o włoskie obywatelstwo motywując podanie włoskimi korzeniami małżonki. Zgodnie z obowiązującymi w takich przypadkach przepisami musiał złożyć egzamin ustny ze znajomości języka włoskiego, który odbył się w ubiegły czwartek. Piłkarz otrzymał ocenę dostateczną.

Jak się okazało, prokuratura od lutego prowadziła śledztwo w sprawie różnych oszustw na uniwersytecie w Perugii. Wielu pracownikom uniwersytetu, także pani rektor Giulianie Grego Bolli, założono podsłuch. Z podsłuchanych rozmów wyszło na jaw, że Suarez włoskiego praktycznie nie zna. Więc udostępniono mu pytania egzaminacyjne i przygotowano do prawidłowych odpowiedzi. Egzamin był farsą. Prokuratura wyjaśniła, że piłkarzowi nie grożą żadne konsekwencje. Natomiast oskarżenia zostaną postawione władzom uniwersytetu, w tym pani rektor.

Prokuratura bada czy w oszustwie brali również udział działacze Juventusu. W międzyczasie okazało się, że procedury związane z przyznaniem Suarezowi włoskiego obywatelstwa nie zakończą się przed zamknięciem okna transferowego 5 października. Więc Juventus zrezygnował ze sprowadzenia Urugwajczyka do Turynu.

Redakcja Sportowa PR / P. Kowalczuk, Rzym / AG

Foto: dreamsite.com

COMMENTS