HomeCiekawostki

Egipt: Zoo pomalowało osła w paski

Egipt: Zoo pomalowało osła w paski

Zoo w stolicy Egiptu prawdopodobnie pomalowało dwa osły w paski, by wyglądały jak zebry. Zdjęcie zwierząt zamieścił na Facebooku jeden z miejscowych studentów. Dyrekcja zoo zaprzecza, ale weterynarze twierdzą, że informacje studenta są prawdziwe.

 

Mahmud, który jest studentem akademii sztuk pięknych w Kairze, zamieścił na swoim profilu na Facebooku zdjęcia z wizyty w kairskim zoo. Na jednym z nich widać zwierzę, przypominające zebrę. Mężczyzna twierdzi jednak, że to pomalowany w paski osioł, a w późniejszej rozmowie z dziennikarzami powiedział, że zwierzę było za małe jak na zebrę, a na pysku miało czarne smugi od rozmazanej farby. Mahmud twierdzi, że w zoo jest też drugi tak samo pomalowany osioł.

 

Dyrektor zoo, z którym skontaktowała się jedna z kairskich telewizji, zaprzecza, by oszukał odwiedzających. Jednak weterynarze, którzy wypowiadali się w egipskich i międzynarodowych mediach, nie mają wątpliwości, że to pomalowany w paski osioł. Wskazują, że zwierzę na zdjęciu ma zbyt szpiczaste uszy i nie ma czarnego pyska jak większość zebr. Paski zwierzęcia ze zdjęcia nie są też równoległe jak w przypadku zebry.

 

To nie pierwszy taki przypadek. Dziewięć lat temu w zamkniętej przez izraelską blokadę Gazie tamtejsze zoo także pomalowało osła w paski. Tamtejsza zebra zdechła bowiem z głodu i dyrektor zoo nie chciał, by najmłodsi goście czuli się rozczarowani.

 

Trzy lata później inne w zoo w Gazie z powodu braku żywych zwierząt umieściło w klatkach zwierzęta wypchane. W chińskim Guangxi zoo rok temu pokazało pingwiny i motyle z plastiku.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Wojciech Cegielski/RTR/BBC/Nogoum FM/em/sk

COMMENTS