HomeCiekawostki

Egipt znów stał się modny dla Polaków

Egipt znów stał się modny dla Polaków

Już teraz wielu Polaków zastanawia się nad wyborem miejsca na wakacyjny wypoczynek. Biorą pod uwagę różne czynniki: łatwość dojazdu do kurortu, ceny, ale nie tylko. Przybyły nowe okoliczności, o które pytamy Mohameda Abdela Gabbara,  dyrektora Urzędu Turystyki Egiptu na Niemcy, Austrię, Szwajcarię i Polskę.

Czy Polacy, którzy planują wypoczynek w Egipcie mogą się czuć u was bezpieczni? Czy mając na uwadze obecną sytuację ośrodki wypoczynkowe dostały dodatkową ochronę? Czy takie działania nie ograniczą jednak swobody i przyjemności wypoczynku?

Mogę zapewnić turystów z Polski, że w naszych ośrodkach mogą się czuć całkowicie bezpieczni. Prawdą jest, że cały świat, nie tylko Egipt stoi przez wyzwaniami jakimi są terroryzm i fundamentalizm, ale w ostatnich latach zrobiliśmy bardzo dużo, by turysta czuł się u nas, jak u siebie w domu, by nic mu nie groziło, i by w takich warunkach spędzał u nas wakacje. Nie kryjemy, że dochodziło do niebezpiecznych zdarzeń, ale nie one określają obraz naszej turystyki. Każdy turysta, w tym Polacy jest serdecznie witany i będziemy ich gościli jak najlepiej, a środki ochrony w żaden sposób zakłócą im pobytu kurortach.

Dlaczego jednak decydując się na zagraniczne wakacje Polak miałby wybrać Egipt, a nie jakiś inny kraj? Czym, poza pogodą i klimatem, Pana kraj chce przyciągnąć turystów?

Egipt to “kopalnia złota” dla podróżujących, mamy do zaoferowania unikalną i niezwykle bogatą historię, zabytki, fascynującą architekturę, baśniowe krajobrazy, ciekawe wyprawy na zakupy, nie mówiąc już o możliwości skosztowania smaków, niedostępnych w innych zakątkach świata. I, co ważne, to wszystko za konkurencyjne, w porównaniu z innymi krajami ceny. Innymi słowy, wypoczynek w naszym kraju nie wydrenuje turyście kieszeni, dając mu wspaniałe przeżycia. Egipt jest idealnym miejscem dla rodzinnych wczasów i dla tych, którzy chcą u nas spędzić miesiąc miodowy. Coraz więcej przyjezdnych, w tym z Polski, to rodzice z dziećmi oraz młodożeńcy. Mogą oni podziwiać piramidy, wypoczywać w luksusowych ośrodkach, podejmować trudniejsze wyzwania, jak nurkowanie czy niezapomniane wyprawy na pustynię. A proszę mi wierzyć,  jest naprawdę wiele do odkrycia i posmakowania w Egipcie.

Czy Egipt, jego ośrodki, mają specjalną ofertę dla rodzin z dziećmi? Na jakie atrakcje mogą liczyć najmłodsi turyści z Polski?

Ci, którzy już u nas bywali wiedzą, jak ważnym dla nas aspektem jest życie rodzinne. Dlatego nasi pracownicy są specjalnie szkoleni i przygotowywani do opieki nad dziećmi, a paleta atrakcji na jakie można liczyć jest przeogromna. Najlepiej zresztą przetestować je na… miejscu.

Jak wygląda współpraca egipskich urzędów odpowiedzialnych za turystykę z polskimi operatorami?

Bardzo dobrze. Często kontaktujemy się z nimi i  staramy się cały czas mieć na uwadze dobro i wygodę turystów.

Czy można znowu mówić o modzie na Egipt wśród Polaków?

Jak najbardziej. Najlepiej niech przemówią liczby. Od stycznia do września 2016 roku przyjęliśmy około 50 tysięcy turystów z Polski. W tym samym okresie roku 2017 było ich prawie 130 tysięcy. To najlepszy komentarz, a następny rok ma być pod tym względem jeszcze lepszy.

 

COMMENTS