Ecstasy, amfetamina, marihuana w mieszkaniu 25-latka. Mężczyzna jest już w rękach policji

Ecstasy, amfetamina, marihuana w mieszkaniu 25-latka. Mężczyzna jest już w rękach policji

Zielonogórscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową zatrzymali mężczyznę, który posiadał substancje psychotropowe, w tym ponad 1000 tabletek ecstasy.

Zielonogórscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową zatrzymali mężczyznę, który posiadał substancje psychotropowe, w tym ponad 1000 tabletek ecstasy. W wyniku prowadzonego śledztwa, zielonogórscy policjanci z ustalili, że w jednej z miejscowości powiatu zielonogórskiego 25-letni mężczyzna może posiadać i sprzedawać środki odurzające. Policjanci namierzyli samochód, którym mężczyzna się poruszał i zatrzymali go do kontroli. W jej trakcie 25-latek zachowywał się bardzo nerwowo. W przewożonej przez niego reklamówce znajdowały się dwa woreczki strunowe z 10 tabletkami koloru zielonego niebieskiego, woreczek strunowy z zawartością białej substancji oraz waga elektroniczna.

 

Ponadto w samochodzie, którym jechał policjanci znaleźli kolejne tabletki, woreczek z suszem roślinnym koloru zielonego, a także dwa pakiety z zawartością woreczków plastikowych z zapięciem strunowym, trzy opakowania różnych leków, którymi obrót jest zabroniony. 25-latek został zatrzymany, a policjanci udali się do jego mieszkania na przeszukanie. Do pomocy policjanci zaangażowali funkcjonariuszy straży granicznej z Zielonej Góry–Babimostu z psem służbowym specjalizującym się w wykrywaniu narkotyków. W trakcie przeszukania pies służbowy oznaczył mały metalowy sejf. Po otwarciu sejfu policjanci znaleźli wewnątrz substancje psychotropowe w postaci tabletek ekstazy i amfetaminy, a także woreczek foliowy z zawartością suszu roślinnego barwy zielonej oraz 850 zł i 10 euro.

 

Po zważeniu zabezpieczonych substancji oraz przeliczeniu tabletek okazało się, że w sejfie było 1040 szt. ecstasy, ponad 55 gramów amfetaminy i ponad 11 gramów marihuany. Badania wykonane testerami narkotykowymi potwierdziły zawartość woreczków. Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu mężczyźnie zarzutów posiadania znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych, a także wewnątrzwspólnotowego nabycia znacznej ilości takich substancji. Według Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za te przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż trzy lata. Decyzją sądu rejonowego w Zielonej Górze 25-latek został aresztowany tymczasowo na trzy miesiące.

 

red.AIPCOMMENTS

WORDPRESS: 0