HomeTechnologie

e-Urząd Skarbowy, wirtualne kasy fiskalne, e-paragon czyli zapowiedzi nowego ministra finansów

e-Urząd Skarbowy, wirtualne kasy fiskalne, e-paragon czyli zapowiedzi nowego ministra finansów

Wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań w administracji skarbowej zapowiedział minister finansów Tadeusz Kościński. Chodzi między innymi o narzędzia takie jak: e-Urząd Skarbowy, wirtualne kasy fiskalne czy e-paragon. Wprowadzenie nowych narzędzi ma wpłynąć na poprawę obsługi podatników i funkcjonowania urzędów.

Jak powiedział szef resortu Tadeusz Kościński, technologie nad którymi pracuje Ministerstwo Finansów mają być proste w obsłudze i bezpieczne dla użytkowników. “Chcę, żeby Ministerstwo Finansów i spora część administracji jak najszybciej przeszła do projektu ‘Administracja 4.0’, gdzie będziemy traktować naszych podatników jako klientów, partnerów. Będziemy mieli wtedy 38 milionów udziałowców. Chcemy wyjść z obecnej sytuacji ‘Internetu 1.0’, gdzie na naszej stronie znajdują się różne informacje, ale komunikacja przebiega tylko w jedną stronę” – mówi Tadeusz Kościński.

Rozbudowa cyfrowej administracji skarbowej jest jednym z elementów nowej polityki ogłoszonej dziś przez Radę do spraw Innowacyjności. To powołany blisko cztery lata temu zespół, który ma koordynować pracę różnych resortów na rzecz budowy innowacyjnej gospodarki w Polsce. W skład Rady wchodzą między innymi minister rozwoju, minister nauki i szkolnictwa wyższego oraz minister finansów.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Paweł Mytlewski/kwi/mt

COMMENTS