E-papierosy także szkodzą i uzależniają

E-papierosy także szkodzą i uzależniają

Palenie e-papierosów staje się coraz bardziej powszechne wśród młodzieży – alarmują specjaliści. Do puławskiego Monaru zgłasza się coraz więcej osób uzależnionych od papierosów elektronicznych. Zdaniem specjalistów mitem jest, że tego typu papierosy nie szkodzą i nie uzależniają.

“To moda, która rozpowszechnia się bardzo szybko” – przyznają uczniowie jednej z puławskich placówek. Według nich zaletą e-papierosów jest to, że nic nie czuć i nikomu to nie przeszkadza. Rosnąca liczba palących wynika z mody, która rozprzestrzenia się bardzo szybko.

Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym wysłało do szkół w całej Polsce informacje dotyczące zagrożeń wynikających z palenia e-papierosów.

“Jest to problem, którego nie można zamiatać pod dywan – zarówno w szkołach jak i w rozmowach rodziców ze swoimi dziećmi” – mówi kierownik szkolenia praktycznego w Zespole Szkół nr 1 w Puławach Lidia Nogowska. Głównym celem szkoleń jest uświadamianie młodzieży i dorosłym zagrożeń wynikających z palenia elektronicznych papierosów.

Zespół Szkół nr 1 w Puławach od wielu lat prowadzi intensywną kampanię antytytoniową. W listopadzie zaplanowano już 9-tą edycję wojewódzkiego konkursu “Nikotynie NIE”.

IAR/Łukasz Grabczak/PR Lublin/kwi/mocCOMMENTS

WORDPRESS: 0