HomeChicago

E-learning jesienią – CPS nie otworzy szkół

E-learning jesienią – CPS nie otworzy szkół

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej burmistrz Lori Lightfoot oraz szefowa Chicago Public Schools (CPS) Janice Jackson i komisarz ds. zdrowia dr Allison Arwady ogłosiły, że dzieci pozostaną w domach i będą kontynuowały nauczanie przez internet.

Już we wtorek pojawiły się pierwsze informacje o tym, że Chicago Public Schools nie wznowi nauczania w klasach, nawet na 2 dni, jak to zakładał plan hybrydowy przedstawiony kilka tygodni temu. Dziś decyzja zapadła – dzieci pozostaną w domach i nauka będzie odbywała się zdalnie. Zmiana decyzji z hybrydowego na zdalne nauczanie została podjęta w oparciu o informacje dotyczące zdrowia publicznego oraz informacji od rodziców, którzy zostali poproszeni o wypełnienie ankiety.

Plan nauczania online obowiązuje do 6 listopada. Co będzie po tej dacie, dowiemy się zapewne w październiku. Podczas konferencji prasowej zarówno burmistrz, jak i towarzyszące jej Janice Jackson i Allison Arwady zapewniały, że ich celem jest przywrócenie hybrydowego nauczania w drugim kwartale roku szkolnego. Zdaniem wielu osób zmiana decyzji o sposobie nauczania została wywarta na burmistrz przez związek zawodowy nauczycieli i rodziców. Burmistrz zaprzeczyła tym informacjom.

COMMENTS