HomeNew York

Dziura budżetowa – de Blasio i pracownicy rządowi wezmą bezpłatny tygodniowy urlop

Dziura budżetowa – de Blasio i pracownicy rządowi wezmą bezpłatny tygodniowy urlop

Burmistrz de Blasio oraz wszyscy pracownicy rządowi, wezmą bezpłatny tygodniowy urlop aby poprawić sytuację budżetu Nowego Jorku.

De Blasio planuje wziąć bezpłatny urlop aby poprawić sytuację budżetu miasta.

De Blasio, jego żona – Chirlane McCray oraz niemal 500 pracowników “budżetówki” pójdzie na bezpłatny urlop pomiędzy październikiem a marcem.

“Każdy pracownik biura burmistrza weźmie bezpłatny urlop, to też dotyczy oczywiście mnie. To krok, który ciężko jest podjąć w imieniu dobrych, ciężko pracujących ludzi. Ci, którzy pracowali tutaj w dobie tego kryzysu, oni nie pracowali po 35-45 godzin tygodniowo. Pracowali po 80 godzin tygodniowo, 90 godzin tygodniowo, 100 godzin tygodniowo – ponieważ wierzą w to miasto i walczyli dla was wszystkich” – ogłosił w środę Bill de Blasio.

Burmistrz twierdzi, że miasto zmaga się z $9 miliardową dziurą budżetową z powodu koronawirusa. Ostrzega również, że z tego powodu konieczne może być zwolnienie 22,000 pracowników miasta.

De Blasio rodaje również, że “nie ma sygnałów” na jakiekolwiek wsparcie ze strony Waszyngtonu, ale ma nadzieję, że to się zmieni.

“Na chwilę obecną nie mamy tego wsparcia i musimy podejmować ciężkie decyzje aby miasto mogło iść naprzód.” – dodaje burmistrz.

Zgodnie z wyliczeniami, zarządzenie takiego urlopu oszczędzi kasie miasta 1 milion dolarów.

 

PS

COMMENTS