W dziupli demontowano luksusowe auta skradzione w Wielkiej Brytanii

W dziupli demontowano luksusowe auta skradzione w Wielkiej Brytanii

Funkcjonariusze NOSG oraz z Zarządu w Białymstoku Centralnego Biura Śledczego Policji na terenie województwa podlaskiego zlikwidowali dziuplę samochodową, ukrytą w kompleksie leśnym. Śledczy znaleźli w niej mnóstwo części i podzespołów pochodzących głównie z mercedesów, ale były tam także elementy od audi, bmw i forda. Jak się okazało, były to w większości nowe samochody, a najstarsze auto, którego elementy znaleziono w dziupli było sześcioletnie.

 

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że do dziupli wjeżdżały luksusowe auta, pochodzące z kradzieży na terenie Wielkiej Brytanii. Po usunięciu cech identyfikacyjnych były one demontowane na części i sprzedawane, między innymi za pośrednictwem portali internetowych.

Dzięki współpracy policjantów ze specjalistami z dziedziny identyfikacji pojazdów Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie, pomimo naniesionych zmian, ustalono numery identyfikacyjne siedmiu mercedesów, audi, bmw oraz forda. Funkcjonariusze udowadniając niezgodne z prawem pochodzenie elementów samochodowych uniemożliwili ich sprzedaż, a w efekcie nielegalny zarobek.

Podczas prowadzonych działań zatrzymali mężczyznę, któremu w Prokuraturze Rejonowej w Białymstoku, przedstawiono zarzuty paserstwa dziesięciu samochodów, o łącznej wartości 2 milionów złotych. Na podstawie zebranego materiału dowodowego sąd zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Akcja CBŚP i NOSG była poprzedzona wielomiesięczną pracą operacyjną. Wszystkie czynności funkcjonariusze wykonują pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Białymstoku,

Sprawa ma charakter rozwojowy i śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

 

 

Źródło: NOSG

 COMMENTS

WORDPRESS: 0