HomeŚwiat

Dzisiaj Wołodymyr Zełenski w spotka się z władzami Unii, NATO oraz prezydentem Polski

Dzisiaj Wołodymyr Zełenski w spotka się z władzami Unii, NATO oraz prezydentem Polski

Wołodymyr Zełenski w Brukseli zapewni o prozachodnim kursie kraju – poinformowała rzecznik ukraińskiego prezydenta. Dzisiaj Wołodymyr Zełenski w spotka się z władzami Unii, NATO oraz prezydentem Polski. Wizyta w Brukseli jest pierwszą podróżą zagraniczną nowego ukraińskiego prezydenta.

Jak podkreśliła rzecznik prezydenta Ukrainy Julia Mendel, Wołodymyr Zełenski zapewni w Brukseli zachodnich partnerów o euroatlantyckim kierunku w polityce zagranicznej, oraz o chęci kontynuacji reform. Jak zaznaczyla – Wołodymyr Zełenski chce potwierdzić, że Ukraina podąża euroatlantycką drogą, oraz zapewnić o tym, że Ukraina kontynuuje zasadnicze reformy, na czele z bezkompromisową walką z korupcją. W zamian, jak dodała, prezydent Ukrainy chce usłyszeć, że Unia Europejska wspiera Ukrainę w walce z rosyjską agresją, oraz usłyszeć zapewnienia, że możemy liczyć na finansowe i techniczne wsparcie w prowadzeniu reform.

Jak zaznaczyła rzecznik ukraińskiego prezydenta, Wołodymyr Zełenski spotka się m.in. z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem, szefem Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem, szefem Komisji Europejskiej Jean-Claude’em Junckerem oraz przebywającym w tym czasie w Brukseli prezydentem Andrzejem Dudą.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Paweł Buszko, Kijów/kry

COMMENTS