HomeDolnośląskie

Dziś wniosek o areszt dla podejrzanego o zabójstwo 10-latki

Dziś wniosek o areszt dla podejrzanego o zabójstwo 10-latki

Prokurator Mariusz Pindera z Prokuratura Okręgowej w Świdnicy powiedział, że dziś do sądu trafi wniosek o tymczasowy areszt dla podejrzanego o zabójstwo 10-latki z Mrowin na Dolnym Śląsku. Mężczyzna usłyszał drugi zarzut: podżegania innej osoby do udziału w zabójstwie. Wcześniej postawiono mu zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem.

Jak powiedział dziennikarzom prokurator Pindera, wniosek o areszt miał być złożony o 10, ale podejrzany 22-latek oświadczył, że chce się zapoznać z aktami sprawy. Prokurator podkreślił, że ma on do tego prawo. – “Termin zatrzymania upływa o godzinie 14.00, więc mamy czas na złożenie tego wniosku i myślę, że to wystarczy tutaj, żeby podejrzany się z tym zapoznał. Wniosek zostanie skierowany do Sądu rejonowego w Świdnicy” – powiedział Mariusz Pindera.

Z ustaleń prokuratury wynika, że zabójstwo dziewczynki było zaplanowane.

Sąd ma 24 godziny na rozpatrzenie wniosku o tymczasowy areszt.

Podejrzany mężczyzna został zatrzymany w niedzielę po południu. 10-letnia Kristina z Mrowin koło Świdnicy zaginęła w czwartek około godziny 13:00, kiedy wracała ze szkoły do domu. Po kilku godzinach znaleziono jej zmasakrowane ciało.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Agnieszka Jasik/wcześn./gaj

COMMENTS