HomePOLSKA

Dziś w Kościele katolickim święto Zesłania Ducha Świętego

Dziś w Kościele katolickim święto Zesłania Ducha Świętego

Dziś w Kościele katolickim święto Zesłania Ducha Świętego. Według Dziejów Apostolskich 50 dni po Zmartwychwstaniu Chrystusa na zebranych w wieczerniku apostołów zstąpił Duch Boży, a apostołowie otrzymali dary i charyzmaty.

Ksiądz prałat Stanisław Szyszka mówi, że Duch święty jest Bogiem. “To jest Bóg, a Bóg jest w trzech osobach: Ojciec, Syn i Duch Święty. Chociaż jest to niemożliwe do pojęcia, nie można sobie Ducha Świętego wyobrazić, to jest wewnętrzne działanie Ducha Świętego w sercu człowieka, w sumieniu przez wiarę, którą człowiek wyznaje” – mówi duchowny. Ksiądz Stanisław Szyszka przypomniał słowa Jezusa Chrystusa wypowiedziane do apostołów przed Zesłaniem Ducha świętego: “odchodzę do Ojca, ale nie zostawię was sierotami. Poślę wam Ducha Świętego Parakleta, który wszystkiego was nauczy i wszystko wam przypomni, co wam mówiłem”. “Dlatego ten Duch Święty był tak bardzo potrzebny, posłany z miłości do człowieka”- podkreślił ksiądz Prałat Stanisław Szyszka.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego uważana jest za początek Kościoła. Jest ona dopełnieniem obecności Boga ze Starego Testamentu i nauczania Syna w Nowym Testamencie.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/ #Wosiek/w hm

COMMENTS