HomePOLSKAMazowieckie

Dziś sztab kryzysowy ws. ścieków w Wiśle. Błaszczak: Dla Trzaskowskiego kampania była ważniejsza niż sprawy miasta

Dziś sztab kryzysowy ws. ścieków w Wiśle. Błaszczak: Dla Trzaskowskiego kampania była ważniejsza niż sprawy miasta

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zwrócił się do rządu o udostępnienie mostu pontonowego, w związku z awarią w oczyszczalni „Czajka”. Szef MON Mariusz Błaszczak oświadczył, że „Wojsko Polskie jest gotowe do zbudowania takiego mostu”. – Mamy do czynienia z nieodpowiedzialną władzą w mieście Warszawie – stwierdził minister. Dziś odbędzie się posiedzenie sztabu kryzysowego ws. wycieku do Wisły.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski poinformował w poniedziałek, że zwróci się o pomoc do rządu ws. zatrzymania zrzutu ścieków, które na skutek awarii w stołecznej oczyszczalni „Czajka”, płyną do Wisły.

 

– Zwróciłem się aby wykorzystać te nasze doświadczenia z zeszłego roku i udostępnienie mostu pontonowego, żeby jak najszybciej zatamować wyciek ścieków tymczasowo – przekazał Trzaskowski. Szef MON Mariusz Błaszczak mówił we wtorek na antenie Polskiego Radia, że „Wojsko Polskie jest gotowe do zbudowania takiego mostu”. Minister obrony nie szczędził przy tym gorzkich słów pod adresem prezydenta miasta.

 

– Mamy do czynienia z nieodpowiedzialną władzą w mieście Warszawie. Prezydent Trzaskowski jest człowiekiem, który jak widać przedkładał sprawy związane z jego kampanią wyborczą (podczas startu w wyborach na prezydenta Polski – red.), ponad obowiązki prezydenta miasta, więc ponad dbanie o to, żeby miasto funkcjonowało w sposób dobry – stwierdził Błaszczak.

 

Szef resortu dodał, że „mamy do czynienia z katastrofą ekologiczną”. Bo rzeczywiście zrzut ścieków do Wisły to jest katastrofa szczególnie dla mieszkańców na północ od granic Warszawy – mówił Mariusz Błaszczak w radiowej Jedynce. Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk poinformował w mediach społecznościowych, że w związku z prośba Trzaskowskiego we wtorek w Kancelarii Premiera odbędzie się posiedzenie sztabu kryzysowego.

 

 

aip

COMMENTS