HomePOLSKA

Dziś prokuratura ma przesłuchać podejrzanych w sprawie strzelaniny w Wiszni Małej

Dziś prokuratura ma przesłuchać podejrzanych w sprawie strzelaniny w Wiszni Małej

Dziś prokuratura przesłucha podejrzanych w sprawie strzelaniny w Wiszni Małej koło Wrocławia, podczas której zginął funkcjonariusz z jednostki antyterrorystycznej.

W wyniku strzelaniny śmiertelnie postrzelony został również jeden z podejrzanych. Dwóch pozostałych trafiło w ręce policji: – Jeden został zatrzymany na miejscu zdarzenia, drugi w wyniku akcji policyjnej przeprowadzonej wczoraj rano – mówi rzecznik Komendanta Głównego, Mariusz Ciarka. Podejrzani usłyszą prawdopocnie co najmniej kilka zarzutów związanych z napadami rabunkowymi.

Jak dodaje Mariusz Ciarka – rodzina policjanta, który zginął w akcji, została już objęta opieką: – My musimy o tej rodzinie pamiętać już cały czas. Oprócz wsparcia psychologicznego to również zapomogi przyznane m.in. przez Komendanta Głównego, Komendanta Wojewódzkiego czy Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Zapadła również decyzja o przyznaniu renty specjalnej dla żony i dzieci zmarłego policjanta.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Policjanci wytypowali w miejsce, w którym miała pojawić się grupa rabująca bankomaty. Jeden z przestępców, gdy zorientował się, że wpadł pułapkę, zaczął strzelać do funkcjonariuszy z kałasznikowa. W czasie strzelaniny zginął napastnik i jeden z policjantów. Trzech funkcjonariuszy zostało rannych.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/K. Surówka/zr

COMMENTS