"> Dziś premiera płyty Jana Pietrzaka i młodych wokalistów „Toast” - wiadomosci.com

Dziś premiera płyty Jana Pietrzaka i młodych wokalistów „Toast”

Dziś premiera płyty Jana Pietrzaka i młodych wokalistów „Toast”

Dziś premiera płyty Jana Pietrzaka i młodych wokalistów „Toast”. To zapis koncertu jubileuszowego „80-tka Pana Janka. Z PRL-u do Polski” jaki odbył się 26 kwietnia 2017 roku w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.

Oprócz jubilata wzięli w nim udział młodzi wokaliści Grupy Świt z Wrocławia oraz młode piosenkarki ze Studia Piosenki Polskiego Radia przy akompaniamencie zespołów muzycznych The Jobers Macieja Partyki i Kabaretu pod Egidą.

“Cieszę się, że wychodzi z tego płyta – bardzo sympatyczna, ponieważ śpiewa dużo młodych ludzi moje piosenki. Ja sam wykonuję tu dwa czy trzy utwory, a resztę śpiewają młodzi wykonawcy. Jednym słowem – nowe aranżacje, ciekawe dla mnie wykonania i interpretacje piosenek, niektóre wydaje mi się są na nowo odczytane i niosą ze sobą nowe emocje” – powiedział Polskiemu Radiu Jan Pietrzak.

Satyryk przyznaje, że niektóre jego utwory – zwłaszcza w wykonaniu młodych wokalistów – zaświadczają o swojej ponadczasowości. „Na te tysiąc piosenek czy ile napisałem, to niektóre są ponadczasowe, bo jak pytam „Co zrobimy z naszą wolnością?” to cały czas to pytanie obowiązuje, a ja je zadałem 30 lat temu” – podkreśla Jan Pietrzak.

Na płycie znalazło się 14 piosenek, wśród nich: „Żeby Polska”, „Z peerelu do Polski” „Nadzieja”, „Gdzie ci mężczyźni” czy „Przybądź i bądź”. “Chciałem zaznaczyć obecność Jerzego Wasowskiego jako kompozytora – miałem z nim przyjemność pracować przez jakiś czas w redakcji Polskiego Radia estradowej i żeśmy zrobili sporo piosenek; taka pierwsza próba rapowa jest – piosenka „Życie jest za krótkie”; „Aby do świtu” – piosenka ze stanu wojennego, która aluzyjnie dawała nadzieję, bo nie można tego było wprost sformułować. Dużo jest znaczeń w tych moich piosenkach – one nie są błahe, dotyczą czegoś i dużo jest takich czysto lirycznych piosenek”- podsumowuje swój najnowszy album Jan Pietrzak.

Jan Pietrzak to twórca i lider dwóch satyrycznych kabaretów: studenckiego w Hybrydach i “Kabaretu pod Egidą”, autor tysięcy piosenek, monologów, felietonów “Tygodnika Solidarność” i “Gazety Polskiej”. Koncert “80-tka Pana Janka. Z PRL-u do Polski” wpisywał się także w obchody 50-lecia Kabaretu Pod Egidą.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Dorota Piotrowska/Pilecki/dydCOMMENTS

WORDPRESS: 0