29.1 C
Chicago
środa, 22 maja, 2024

Dziś pierwszy egzamin maturalny

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Rozpoczynają się matury. Pierwszy egzamin z języka polskiego napisze dziś prawie 270 tysięcy tegorocznych absolwentów liceów i techników. Egzamin zdają także osoby, które chcą poprawić wynik lub nie zdały w poprzednich latach.

Początek matury z języka polskiego na poziomie podstawowym o godzinie 9.00, na poziomie rozszerzonym o godzinie 14.00. W tym roku nie ma żadnych zmian w przeprowadzaniu egzaminów ani w części ustnej ani w części pisemnej – mówi dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik. „ Na początek, to już tak tradycyjnie język polski, potem matematyka, potem język angielski i kolejne przedmioty, te które maturzyści będą zdawali” – zaznacza dyrektor CKE.

Maturzyści obowiązkowo muszą podejść do egzaminu pisemnego na poziomie podstawowym z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Żeby zdać trzeba osiągnąć próg 30 proc. punktów. Maturzyści muszą podejść też do egzaminów ustnych z języka polskiego i języka obcego.

Oprócz przedmiotów obowiązkowych absolwent musi wybrać przynajmniej jeden przedmiot dodatkowy do zdawania na poziomie rozszerzonym. Pięć najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych od lat się nie zmienia – mówi Marcin Smolik. Najczęściej wybieranym przedmiotem jest języka angielski na poziomie rozszerzony. Przy czym co roku wybiera go większy odsetek osób. „W tym roku jest to ponad 57 proc.” – mówi dyrektor CKE. Druga w kolejności jest geografia, matematyka, język polski i biologia.

Wyniki matur 4 lipca.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Katarzyna Ingram/vey/kry

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520