HomePOLSKA

Dziś ostatni dzień na złożenie zeznania podatkowego

Dziś ostatni dzień na złożenie zeznania podatkowego

Dziś ostatni dzień na rozliczenie się z fiskusem. Wypełniony formularz PIT należy złożyć w urzędzie skarbowym lub przed północą wysłać elektronicznie albo w formie papierowej.

Renata Domasiewicz z Ministerstwa Finansów wyjaśnia, że termin złożenia zeznania podatkowego zwykle mija wraz z końcem kwietnia, ale w tym roku podatnicy mają trochę więcej czasu. To dlatego, że 30 kwietnia był dniem wolnym od pracy.
Renata Domasiewicz dodaje, że jeszcze dziś możliwość wsparcia organizacji pożytku publicznego mają emeryci i renciści. W tym celu muszą złożyć formularz PIT-OP. Wówczas urzędnicy fiskusa sami wypełnią zeznanie podatkowe tych osób i przekażą 1 procent podatku wskazanej organizacji.
Z fiskusem można się rozliczyć elektronicznie: poprzez system e-deklaracje lub przez Portal Podatkowy Ministerstwa Finansów. PIT można też wypełnić w domu i wysłać pocztą lub złożyć go w urzędzie skarbowym. Do najczęściej popełnianych błędów należy wybór nieaktualnego formularza PIT, na przykład z ubiegłego roku. Poza tym część podatników nie korzysta z ulg, do których ma uprawnienia. Renata Domasiewicz dodaje, że zdarza się też brak podpisu pod papierowym zeznaniem wysyłanym pocztą.

Arkadiusz Augustyniak, Fot. Dreamstime.com

COMMENTS