32.2 C
Chicago
piątek, 21 czerwca, 2024

Dziś nominacje do Oskarów!

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W Los Angeles zostaną dziś ogłoszone nominacje do nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Wśród faworytów wymienia się musical „La La Land”, który niedawno zdobył siedem statuetek Złotych Globów.

W odróżnieniu od poprzednich, tegoroczne nominacje do Oscarów zostaną ogłoszone bez udziału publiczności. Będą za to transmitowane także przez internet.
W głównej kategorii – najlepszy film roku – wytypowanych zostanie 10 obrazów. Krytycy przewidują, że będą wśród nich „Manchester by the Sea”, „Moonlight” oraz „La La Land”. Niektórzy twierdzą, że ten ostatni musical może otrzymać nawet kilkanaście nominacji.
W kategoriach aktorskich wymienia się Casey Afflecka, Ryana Goslinga i Denzela Washingtona oraz Emmę Stone i Natalie Portman. Szansę na nominację do Oscara ma w tym roku pochodząca ze szczecina reżyserka Alicja Jasina. Na tak zwanej „krótkiej liście” w kategorii krótkometrażowa animacja znalazł się jej film „Once Upon a Line”.
89. ceremonia wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej odbędzie się 26 lutego w Hollywood. Tegoroczną galę poprowadzi komik Jimmy Kimmel.

Marek Wałkuski/Waszyngton, Fot. Dreamstime.com

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520