29.1 C
Chicago
środa, 22 maja, 2024

Dziś egzaminy gimnazjalne. Skompletowano wszystkie komisje egzaminacyjne

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Dziś pierwszy dzień egzaminów gimnazjalnych. O 9.00 rano 350 tysięcy uczniów trzeciej klasy gimnazjum rozpocznie pisanie części humanistycznej egzaminu. Sprawdziany odbywają się podczas strajku części nauczycieli.

Ministerstwo Edukacji Narodowej i Centralna Komisja Egzaminacyjna zapewniają, że egzaminy nie są zagrożone, a do pracy w komisjach egzaminacyjnych zgłosiło się kilka tysięcy osób z wykształceniem pedagogicznym.

Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik zapewnił, że Komisja jest gotowa do przeprowadzenia egzaminów. Dodał, że arkusze są wydrukowane i gotowe do wysłania do szkół. Jak powiedział, arkusze będą wysyłane do szkół zgodnie z harmonogramem, ponieważ nie ma możliwości zawieszenia egzaminów. Dodał, że do egzaminów są też przygotowane Okręgowe Komisje Egzaminacyjne. Szef CKE wyraził nadzieję, że mimo trwającego strajku nauczyciele wrócą do dzieci i pomogą w przeprowadzeniu egzaminów.

Dziś pierwsza część egzaminu – humanistyczna. Jutro – matematyczno-przyrodnicza, a w piątek – język obcy. Wyniki egzaminów 14 czerwca. Tegoroczna sesja egzaminu gimnazjalnego będzie ostatnia w historii. Od 1 września gimnazja znikną z systemu edukacji.

 

***

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk powiedział w wywiadzie dla RMF, że skompletowano wszystkie komisje i egzaminy gimnazjalne we wszystkich szkołach zostaną przeprowadzone.

Dziś pierwszy dzień egzaminów gimnazjalnych. O 9.00 rano 350 tysięcy uczniów trzeciej klasy gimnazjum rozpocznie pisanie części humanistycznej egzaminu. Sprawdziany odbywają się podczas strajku części nauczycieli. Do pracy w komisjach egzaminacyjnych zgłosiło się kilka tysięcy osób z wykształceniem pedagogicznym.

 

IAR/RMF/dw/jj

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Katarzyna Ingram/Rita/dabr

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520