Dziś Barbórka. Prezydent pisze do górników…

Dziś Barbórka. Prezydent pisze do górników…

Prezydent Andrzej Duda skierował barbórkowe pozdrowienia i gratulacje do wszystkich pracowników polskiego przemysłu wydobywczego. W specjalnym liście podziękował im za zaangażowanie i profesjonalizm w wykonywaniu trudnych, odpowiedzialnych i często niebezpiecznych zadań.

„Barbórka to jeden z najpiękniejszych polskich zwyczajów wyrażających szacunek dla ludzkiego wysiłku i jego owoców. Etos wytrwałej, rzetelnej pracy zajmuje szczególne miejsce w życiu mieszkańców regionów górniczych, zwłaszcza Śląska” – podkreślił prezydent.

W swoim liście Andrzej Duda nawiązał również do obchodzonej w tym roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości i ustanowienia przez Sejm roku 2019 Rokiem Powstań Śląskich. Prezydent podkreślił, że przemysł wydobywczy i energetyka oparta na rodzimych kopalinach są i pozostaną fundamentem bezpieczeństwa surowcowego i energetycznego Polski. Andrzej Duda napisał, że węgiel stanowi źródło istotnych wartości społecznych, ekonomicznych i cywilizacyjnych. “Projekty te budzą duże nadzieje i oczekiwania, ponieważ ich realizacja na masową skalę może odegrać ważną rolę z punktu widzenia całościowej wizji bezpieczeństwa energetycznego kraju i utrzymania wysokiej konkurencyjności gospodarki narodowej” – podkreślił prezydent.

IAR / prezydent.pl / pp/dwCOMMENTS

WORDPRESS: 0