HomeWielkopolskie

Dziki na terenie przedszkola w Poznaniu – dzieci w niebezpieczeństwie! Na miejsce wezwano łowczego

Dziki na terenie przedszkola w Poznaniu – dzieci w niebezpieczeństwie! Na miejsce wezwano łowczego

Na teren ogródka przedszkolnego na os. Tysiąclecia w Poznaniu wtargnęło około 10 dzików, z których jeden jest bardzo agresywny. Z uwagi na zagrożenie dla dzieci i przechodniów na miejsce wysłano trzy patrole straży miejskiej i łowczego.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 2 grudnia rano. Po godz. 7 rano poznańska straż miejska otrzymała zgłoszenie o wtargnięciu około 10 dzików na teren ogródka przedszkolnego na osiedlu Tysiąclecia – Biały Orzeł. Znajduje się on przy Przedszkolu nr 160.

 

– Jeden z nich – odyniec jest bardzo agresywny. Ze względu na bezpieczeństwo dzieci oraz przechodniów, na miejsce zadysponowano trzy patrole straży miejskiej – w tym jeden z Eko Patrolu. Oficer powiadomił o sytuacji Centrum Zarządzania Kryzysowego. Na miejsce jedzie już łowczy – informuje poznańska straż miejska.

 

Dziki dobrowolnie opuściły teren przedszkola i przemieściły się do pobliskiego lasku. – Wieczorem będziemy podejmować adekwatne do sytuacji działania. Obecnie sytuacja jest opanowana, dziki opuściły przedszkole. Obyło się bez naszej interwencji i ewentualnego wypłaszania, które mogłoby tylko pogorszyć sytuację – informuje Maciej Kubiak z Centrum Zarządzania Kryzysowego.

ZEN aipCOMMENTS