23.2 C
Chicago
sobota, 13 lipca, 2024

Dziewczynki ścięły włosy na peruki dla chorych na raka

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Siedem dziewczynek z I Społecznej Szkoły Podstawowej STO w Radomiu ścięło swoje włosy, by oddać je na peruki dla kobiet po chemioterapii.

– Nam nasze włosy jeszcze odrosną, a te ścięte mogą się przydać chorym – powiedziała Nikola Piasek, jedna z biorących udział w akcji. Trzeba przyznać, że rzadko zdarzają się takie gesty, jak ten, zwłaszcza, że włosy ścinały dziewczynki chodzące dopiero do III klasy. Niektóre jeszcze nie skończyły 9 lat. – W tym wieku długie włoski są dla dziewczynki czymś niezwykle ważnym. Dziewczynki są z nich dumne, zapuszczały swoje włosy nieraz 3-4 lata – mówi jedna z matek. [podobne]

 

Wszystko zaczęło się od jednej odważnej dziewczyny, która już w pierwszej klasie zapowiedziała, że zetnie włosy, gdy będzie w III klasie. Za nią poszły następne. [przycisk_galeria] – Dziewczynki teraz miały Komunię Świętą i do tego czasu nie ścinały włosów. Teraz siedem z nich, czyli Julia, Zuzia, dwie Natalki, Nikola, Natasza i Małgosia przyszły razem do salonu fryzjerskiego i ścięły włosy. Chwała im za to – powiedziała Jadwiga Adamska, wychowawczyni III klasy. Decyzja o ścięciu nie zawsze była łatwa, niektóre z dziewczynek przyznawały, że musiały długo się zastanawiać. – Ja swoje włosy zapuszczałam trzy lata. Jeśli będę chciała znów mieć dłuższe, to po prostu poczekam – powiedziała Zuzia Bartosiak.

 

Wszystkie dziewczynki skorzystały z pomocy Salonu Fryzjerskiego „Fryzjerzy” w Radomiu. Na miejscu młode klientki były nie tylko doskonale obsłużone, ale dostały też lody i napoje. – Po ścięciu każdą z dziewczynek uczeszemy i przystrzyżemy, by dobrze się czuły w nowych fryzurach – powiedziała Ewa Hajduk, właścicielka salonu. Obcięte włosy trafiają do Fundacji „Podziel się dzieciństwem”, która przygotowuje peruki. Na jedną perukę potrzeba włosów czasami nawet od dziesięciu osób.

 

 

(AIP)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520