3.8 C
Chicago
piątek, 26 lutego, 2021

Dziennikarze pracujący w Białym Domu również otrzymują pozytywne wyniki COVID-19

Popularne

Ognisko koronawirusa na terenie Białego Domu staje się coraz większe. Członkowie mediów, w obawie przez pozytywnym wynikiem, zaczęli się badać. Niestety, obawy niektórych z nich się potwierdziły.

Trójka dziennikarzy, którzy pracują w Białym Domu otrzymała pozytywny wynik koronawirusa w piątek, zgodnie z doniesieniami Biura Prasowego Białego Domu.

Pracownik Białego Domu, który pracuje w strefie prasowej, gdzie odbywają się konferencje, również wykazał dodatni wynik  testu na obecność wirusa.

Zarówno reporterzy jak i przedstawiciele prasowi Białego Domu często pracują bardzo blisko siebie, w ścisku.

Nie bez powodu rośnie więc obawa wśród dziennikarzy, którzy regularnie pojawiają się tam w celu pozyskania najnowszych informacji.

Pierwsze notki prasowe pozyskane przez CNN co prawda wskazywały na to, że każdy zbadany do tamtej pory dziennikarz wydaje się być zdrowy. Jednak z każdą kolejną zakażonych przybywało.

Związek korespondentów skomentował – „Nie możemy wystarczająco podkreślać, jak ważne jest noszenie maseczek, dystans społeczny i zdrowy rozsądek, zwłaszcza na terenie Białego Domu.”

Przez cały czas trwania pandemii, związek korespondentów podejmował więcej proaktywnych decyzji niż administracja prezydenta Trumpa. Zachęcali dziennikarzy do zachowywania się zgodnie ze zdrowym rozsądkiem podczas gdy mają kontakt z członkami rządu.

 

 

PS

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Ostatnio dodane