HomeTechnologie

Dzień Bezpiecznego Internetu. Czy znasz podstawowe zasady bezpieczeństwa w sieci?

Dzień Bezpiecznego Internetu. Czy znasz podstawowe zasady bezpieczeństwa w sieci?

Dziś obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Minister cyfryzacji Marek Zagórski powiedział w Programie I Polskiego Radia, że najczęściej padamy ofiarą cyberprzestępstw, kiedy udostępniamy loginy i hasła obcym osobom.

Minister cyfryzacji mówił o podstawowych zasadach, które należy zachować dla bezpieczeństwa w sieci. “Nie należy otwierać załączników i informacji ze źródeł, których nie znamy” – mówił Marek Zagórski. Minister zachęcał również do weryfikowania strony, na które wchodzimy. “Ceberprzestępcy często podszywają się pod strony, które znamy. Warto na przykład sprawdzać, czy kłódka na pasku wyszukiwarki jest zamknięta, kiedy wchodzimy do bakowości internetowej” – mówił Marek Zagórski.

Dzień Bezpiecznego Internetu jest obchodzony od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej w pierwszej połowie lutego. Celem inicjatywy jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu do Internetu dzieci i młodzieży. W tym roku odbywa się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. Organizatorzy chcą w ten sposób zachęcić wszystkich do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu bezpiecznego środowiska online.

IAR/PR1/mk/dw

COMMENTS