14.5 C
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Dzięki wtorkowemu remisowi z Portugalią, reprezentacja Polski znajdzie się w pierwszym koszyku podczas losowania grup eliminacji mistrzostw Europy

Polscy piłkarze zremisowali w Guimaraes z Portugalczykami 1:1 (0:1) w ostatnim spotkaniu grupy 3 poziomu A Ligi Narodów. Portugalia wyszła na prowadzenie w 34. minucie po golu Andre Silvy. Wyrównał w 66. minucie Arkadiusz Milik, wykorzystując rzut karny. Chwilę wcześniej czerwoną kartkę obejrzał pomocnik gospodarzy Danilo Pereira.

„Biało-czerwoni” zajęli ostatnie miejsce w grupie z dorobkiem 2 punktów i spadli do ligi B. Do fazy pucharowej awansowali Portugalczycy (7 pkt), a na najwyższym poziomie rozgrywek utrzymali się Włosi (5 pkt). Oprócz Portugalii, w półfinałach zagrają Holandia, Szwajcaria i Anglia. Kolejny sezon w lidze A zapewniły sobie też zespoły Francji, Belgii oraz Hiszpanii. Spadli Niemcy, Islandczycy i wicemistrzowie świata – Chorwaci. Awansowała Szwecja, po zwycięstwie nad Rosją 2:0 oraz Ukraina, Dania i Bośnia i Hercegowina.

Dzięki wtorkowemu remisowi, reprezentacja Polski znajdzie się w pierwszym koszyku podczas losowania grup eliminacji mistrzostw Europy.