5.7 C
Chicago
środa, 24 kwietnia, 2024

Dzieci zarażone w szpitalu świńską grypą

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

 Od przyjętego na ostrym dyżurze dziecka z AH1N1 zarazili się mali pacjenci poznańskiego szpitala. Jego dyrekcja zaprzecza, że popełniono błędy. W tym roku w Wielkopolsce na świńską grypę zachorowało 110 osób, a 12 zmarło.

– Nasze dziecko było już właściwe zdrowe i miało być wypisane. Dwa dni przed wyjściem ze szpitala na salę, na której leżało przyjęto pacjenta z zaawansowanymi objawami grypy. Nie rozumiem jak można było do tego dopuścić. Nasze dziecko ciężko zachorowało. I nie tylko ono – mówi oburzony czytelnik, który zwrócił się do nas z interwencją w sprawie sytuacji w Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu. Prosił o zachowanie personaliów tylko do naszej wiadomości personaliów. Nazajutrz po wypisaniu do domu dziecko dostało gorączki. W tym samym dniu zadzwoniono ze szpitala zalecając podanie leku przeciwwirusowego Tamiflu.

– Nie powiedziano, że chodzi o świńską grypę. O tym dowiedzieliśmy się dopiero nazajutrz od lekarza, do którego zwróciliśmy się o zapisanie leku. On uznał, że takiego leczenia nie powinno się prowadzić w domu – relacjonuje ojciec. – Dwa dni po wypisaniu nasze dziecko przyjęto ponownie do tego samego szpitala, ale tym razem na oddział zakaźny. Było wtedy półprzytomne od gorączki. Miało 40 stopni – dodaje. Okazało się, że na AH1N1 zachorowała też dwójka innych dzieci z sali, na której umieszczono zarażającego pacjenta. – Nie powiedziano nawet słowa przepraszam, a przecież to była sytuacja zagrażająca życiu. Dzieci po przebytym leczeniu są bardziej podatne na zachorowania więc powinno się je izolować od zagrożeń, a tego nie zrobiono – mówi mężczyzna i dodaje, że odmówiono udzielenia pomocy jego żonie, która przebywając od początku w szpitalu wraz z dzieckiem także ma objawy świńskiej grypy. Mąż twierdzi, że musiał załatwić i dostarczyć jej do szpitala lek na AH1N1.
– Wiem o tej sytuacji, ale uważam, że w niczym nie zawiniliśmy. Dbamy o naszych pacjentów, a przypadki AH1N1 to wyjątki – powiedziała nam dr Dorota Woźnicka, zastępca dyrektora szpitala ds. medycznych . Tłumaczy, że rodzice są informowani o tym, że w szpitalu są osoby cierpiące na choroby zakaźne. Bywa, że z braku miejsc są one przyjmowane doraźnie na różne oddziały. Nasz czytelnik zaprzecza jednak, by on czy żona zostali powiadomieni o tym przy przyjęciu dziecka. – Wiemy też o problemach zdrowotnych rodziców opiekujących się dziećmi. Ale NFZ nam nie refunduje leczenia dorosłych na oddziałach pediatrycznych. Takie są niestety przepisy – twierdzi dr Woźnicka i dodaje, że szpital ma obecnie poważny problem, gdyż w trybie doraźnym zgłasza się do niego dwa razy więcej chorych na różne formy grypy niż zwykle. Z tego powodu przy ul. Szpitalnej wstrzymano planowane przyjęcia i zabiegi. Powiadomiono o tym centrum kryzysowe. Obecnie według dr Woźnickiej na pediatrycznym oddziale zakaźnym izolowanych jest siedmioro dzieci z AH1N1. – Według danych Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego od 30 grudnia 2015 roku stwierdzono w naszym województwie 110 zachorowań na świńską grypę, z czego 12 chorych osób zmarło – informuje Tomasz Stube, rzecznik wojewody wielkopolskiego. – Przypadków zachorowań na różne formy grypy przybywa, ale nie jest ich jeszcze tak wiele, by podejmować działania kryzysowe – wyjaśnia Stube.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520