HomeŚląskie

Dziadek wielokrotnie wykorzystywał seksualnie swoją wnuczkę. Sąd w Częstochowie skazał 63-letniego Marka K. na dwa lata więzienia

Dziadek wielokrotnie wykorzystywał seksualnie swoją wnuczkę. Sąd w Częstochowie skazał 63-letniego Marka K. na dwa lata więzienia

Dwa lata więzienia. Taki wyrok usłyszał 63-letni Marek K., który co najmniej kilkanaście razy doprowadził do obcowania płciowego swoją nieletnią wnuczkę. Prokuratura Okręgowa w Częstochowie zapowiedziała apelację.

Sąd w Częstochowie skazał 63-letniego Marka K. z Zawiercia na dwa lata więzienia za “doprowadzenie nastolatki do obcowania płciowego, a także innych czynności seksualnych”. Śledczy, ustalili wcześniej, że dziewczynka mieszkała z dziadkiem przez kilka miesięcy. Mieszkali tam też babcia i ojciec nieletniej. Ten jednak często wyjeżdżał za granicę i właśnie wtedy zaczynać się miała gehenna 15-letniej wówczas dziewczynki.

 

Markowi K. zostały postawione zarzuty gwałtu na osobie nieletniej i wykorzystania stosunku zależności oraz obcowania płciowego z członkiem własnej rodziny. – Prokurator zarzucił, że mężczyzna doprowadzał do stosunku przy użyciu przemocy polegającej na przytrzymywaniu czy użyciu groźby użycia przemocy – opowiada Piotr Wróblewski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

 

Sąd jednak nie podzielił zdania prokuratury. – Sąd doszedł do wniosku, że zarzucany czyn nie był gwałtem w rozumieniu kodeksowym. Uznał, że nie było to przestępstwo z art. 197 Kodeksu Karnego – wyjaśnia Wróblewski.

 

Mężczyzna został skazany na dwa lata więzienia za “doprowadzenie nastolatki do obcowania płciowego, a także innych czynności seksualnych”. Wcześniej – wynika z doniesień portalu fakt.pl – trafił do aresztu, lecz po nieco ponad roku został z niego zwolniony.

 

– Wyrok jest nieprawomocny, prokurator złożył wniosek o sporządzenie pisemnego uzasadnienia wyroku. Takie uzasadnienie zostało doręczone i aktualnie opracowywana jest apelacja – wyjaśnia Wróblewski. Z doniesień portalu fakt.pl wynika także, że 16-letnia dziś ofiara Marka K. zaszła w ciążę i urodziła dziecko. Nie wiadomo jednak, kto jest jego ojcem.

 

aip

COMMENTS