25.3 C
Chicago
środa, 19 czerwca, 2024

Dyrektor TVP Lublin odwołany

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Zarząd TVP odwołał ze stanowiska dyrektora lubelskiego ośrodka telewizji Tomasza Rakowskiego. Już w piątek zastąpi go Ryszard Montusiewicz.

O tym, że wkrótce zajdą zmiany w kierownictwie TVP w Lubllinie mówiło się od dawna – niemal od wyborów parlamentarnych. Nie było jednak do końca wiadomo, czy faktycznie Tomasz Rakowski, dyrektor ośrodka, straci posadę. Był w przeszłości rzecznikiem prasowym Andrzeja Pruszkowskiego, prezydenta Lublina z PiS.

Okazuje się jednak, że misja Rakowskiego w TVP (od 2006 r.) właśnie się skończyła. – Tomek nie pozwolił sobie na to, żeby koledzy z prawicy ustalali tematy w TVP. Na tym trochę teraz przegrał. Poza tym w lubelskim PiS-ie panuje przekonanie, że Tomek za bardzo zbliżył się do PSL a konkretnie Krzysztofa Hetmana, prezesa ludowców – mówi nam osoba dobrze zorientowana w sytuacji.

Zarząd TVP odwołał go ze stanowiska i powołał nowego dyrektora. To Ryszard Montusiewicz. W latach 2006 – 2009 był członkiem zarządu Radia Lublin. Został zwolniony, bo w mediach publicznych wprowadzono plan oszczędnościowy. Ostatnio o Montesiewiczu było głośno, bo zaangażował się w projekt odbudowy kościoła farnego na Starym Mieście w Lublinie. Pracę w TVP Montusiewicz ma rozpocząć w piątek, 4 marca.

Niedawno zaszły też zmiany w Radiu Lublin. Nowym prezesem został kojarzony z PiS, Mariusz Deckert. Kierował już rozgłośnią do 2010 roku. Dziennikarzem RL został też Sebastian Pawlak, prawicowy radny miejski w Łęcznej

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520